Mark Rute

RUTE PRIZNAO: NATO je uvek bio previše zavisan od SAD

RUTE PRIZNAO: NATO je uvek bio previše zavisan od SAD

GENERALNI sekretar NATO Mark Rute izjavio je danas da je, istorijski gledano, NATO-a uvek bio "previše zavisan" od Sjedinjenih Američkih Država, ali da nije tačno da se SAD udaljavaju od saveznika, kao i da je toj alijansi, u širem smislu, potrebno "više snage, više resursa i mnogo jača industrijska baza".

17. 06. 2026. u 13:06

Što manje susreta, to bolje: NATO menja dugogodišnju praksu?

Što manje susreta, to bolje: NATO menja dugogodišnju praksu?

KAD ljudi previše vremena provode zajedno počinju da se svađaju. Tu lekciju je, izgleda, usvojio i NATO, pa umesto godišnjeg okupljanja lidera, u Alijansi se sve ozbiljnije razmatra model "ređe, ali mirnije", a kalendar susreta se prilagođava i izbornoj godini u Sjedinjenim Američkim Državama.

28. 04. 2026. u 09:14