KOPENHAGEN SE NADA ČUDU: Mančester siti u Danskoj overava prolaz
''GRAĐANI'' u prva tri kola maksimalni.
FOTO: AP/Tanjug
Kako sezona odmiče Mančester siti sve više deluje kao dobro podmazana mašina, a to bi na svom stadionu ''Parken'' mogao danas od 18.45 u četvrtom kolu grupe "G" da oseti Kopenhagen, pošto je već prošao kroz golgotu u Engleskoj pre nedelju dana.
Branilac titule u Danskoj posle tri kola ima samo jedan osvojen bod posle remija protiv Sevilje u drugom kolu, što i nije iznenađenje pošto je Kopenhagen definitvno važio za autsajdera u grupi. Izabranici trenera Jakoba Nestrupa su u prvom kolu doživeli poraz od Borusije Dortmund sa 3:0, da bi pre nedelju dana u Engleskoj pukla ''petarda'' u mreži danskog predstavnika u Ligi šampiona. Teoretski Kopenhagen još uvek može da ostane u igri za drugu poziciju, ali bi mu za to u naredna tri kola zaista bilo potrebno čudo. Ono što je cilj danskog predstavnika je eventualna pobeda u meču protiv Sevilje koja će verovatno biti direktan konkurent za poziciju broj tri koja vodi u Ligu Evrope.
Između dve utakmica protiv Mančestera, šampion Danske je odigrao meč domaćeg prvenstva protiv vodećeg Nordšelanda koji je završen nerešnim rezultatom i posle 12. kola Kopenhagen se nalazi na sedmoj poziciji sa 16 osvojenih bodova i odbrana titule deluje sve dalje.
Što se tiče Mančester sitija, Pep Gvardoila može da bude prezadovoljan kako za sada teče sezona za njegov tim. U Ligi šampiona Mančester je ostvario sve tri pobede i sa devet osvojenih bodova mu je potreban samo još trijumf danas u Danskoj da bi overio plasman u nokaut fazu, a to se čini kao sasvim izvesno.
U Premijer ligi je prethodnog vikenda Siti lako izašao na kraj sa Sautemptonom i slavio sa 4:0, što im je šesti uzastopni trijumf u svim takmičenjima, ali je i dalje drugoplasiran iza Arsenala koji ima bod više na čelu tabele.
Erling Holand nastavlja da teroriše protivničke golmane, a bio je strelac i protiv Sautemptona i već je došao do brojke od 20 postignutih golova na 13 odigranih mečeva u svim takmičenjima od starta sezone.
Kopenhagen i dalje ne može da računa na Akinkunmija Amua i Zeka zbog povreda, a to su i jedini izostanci koji se očekuju u redovima šampiona Danske. Gvardiola za gostovanje u Kopenhagenu neće na raspolaganju imati Kajla Vokera i Kalvina Filipsa, dok će verovatno pauzirati i Džon Stons.
Samo tri puta su se Kopenhagen i Mančester siti do sada sastajali, a ''građani'' imaju dve pobede, dok je jedan meč završen remijem.
Preporučujemo
POGOĐENO 17/17, KVOTA 1622! Da, dobro ste pročitali - niko nigde kao "Tip"!
10. 10. 2022. u 14:53 >> 11:59
DERBI DANA: Čelsi nije bauk, Milan želi da popravi utisak iz Londona
11. 10. 2022. u 08:37 >> 11:50
LUKA MODRIĆ NE MOŽE DA VERUJE ŠTA SE DESILO U CRNOJ GORI: Navijači zapanjili reprezentativca Hrvatske
Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u ponedeljak su završene u evropskim grupama A, G i L, gde su otklonjene i poslednje dileme na temu "ko to s prvog mesta ide direktno na Mundijal, a ko sa druge pozicije u baraž?". Crna Gora i Hrvatska su odigrali takmičarski nebitan meč, ali izazvao je on mnogo, mnogo bure u javnosti. Sa pravom.
18. 11. 2025. u 11:45
POSLE BRUKE U PODGORICI! Evo šta su hrvatski navijači doživeli pri povratku kući
CRNOGORCI uzvraćaju udarac!
18. 11. 2025. u 09:56
GOTOVO: Novak Đoković se trajno nastanio u Grčkoj
Najnovije vesti u kojima je Novak Đoković glavni akter - za neke su iznenađujuće.
17. 11. 2025. u 21:14
Komentari (0)