ZELENO-BELI SU U VRHUNSKOJ FORMI: Fenjeraš dolazi na izlet u glavni grad
ŽALGIRIS dočekuje ekipu Riterijaj u okviru 21. kola litvanske A lige. Meč se igra u Vilnjusu na stadionu LFF od 18 časova.

FOTO: EPA
"Zeleno-beli" su drugi na tabeli sa 46 bodova, tri manje, uz utakmicu više, od lidera Panevežisa. Riterijaj je poslednji na tabeli sa 14 bodova, četiri manje od Suduve koja je prva iznad opasne zone.
Domaći tim igra u vrhunskoj formi, a u poslednjih deset mečeva zabeležio je sedam pobeda, uz dva remija i samo jedan poraz. Takođe, u tom periodu imaju ukupnu gol-razliku 21:10, što ih svrstava među najefikasnije ekipe lige u tom periodu. Iako je Žalgiris tokom maja meseca imao manje oscilacije u igri, što se odrazilo i na rezultate, uspeli su da odigraju prethodna tri meča na veoma visokom nivou. Pobedili su Dziugas sa 2:1, Kauno Žalgiris sa 5:2 i Bangu sa 4:1, sve u gostima.
Riterijaj je najslabiji klub Lige. Sa gol-razlikom 9:31, oni su ubedljivo najneefikasniji tim lige, kao i jedna od najslabijih odbrana. Nisu zabeležili pobedu u šampionatu od sredine aprila, kada su pobedili Suduvu sa 1:0. Usledio je niz od 11 utakmica bez pobede, u kojima su zabeležili pet remija i šest poraza. S obzirom na ovaj učinak, ne čudi što je Riterijaj jedan od glavnih kandidata za niži rang.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
NAŠ PREDLOG: 1&2+ (kvota 1,55)
Preporučujemo

BOKA SE OPORAVLjA OD OČAJNOG STARTA: Union ima pozitivan skor sa slavnim klubom u poslednje dve godine
06. 07. 2023. u 13:32 >> 13:32

BORBA ZA PRVO MESTO: Portugalci i ''azurini'' pokazali klasu u prvom kolu
06. 07. 2023. u 11:23 >> 11:23

HAOS: Kažnjavaju sportiste istog časa ako pričaju na ruskom?! (VIDEO)
Otkao je počeo rat u Ukrajini, sport je, naravno, pao u drugi plan u toj zemlji, ali dok traje ono što Rusija zove "Specijalna vojna operacija", ukrajinski sportisti se nadmeću ali u vrlo specifičnim okolnostima. One dovode i do dosad nezabeleženih situacija.
20. 08. 2025. u 19:20

PEŠIĆ SKRATIO SPISAK?! Najnovije vesti iz tabora Srbije pred Evrobasket!
Selektor muške košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić nedavno je poveo 15 igrača u Minhen, na pripremni turnir na kome su "orlovi" trijumfovali pobedivši i aktuelne prvake sveta, a izgleda da je danas postalo poznato i ko od srpskih košarkaša definitivno neće na Evrobasket.
20. 08. 2025. u 14:37

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo u Beogradu
Crvena zvezda i Pafos su na Marakani odigrali izuzetno uzbudljivu prvu utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, a tom prilikom gostujući navijači oduševili su celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
20. 08. 2025. u 12:23
Komentari (0)