CRVENA ZVEZDA MELJE SVE PRED SOBOM! Nova žrtva čete Baraka Bahara je Napredak
ŠAMPION Srbije će od 16:55 na stadionu ''Rajko Mitić'' dočekati goste iz Kruševca.

FOTO: M. Vukadinović
Utakmica je trebala biti odigrana juče, ali je zbog najavljenog neveremena odložena za danas, ipak to ne bi trebalo da smeta Zvezdi koja pred sobom ima relativno lak zadatak.
''Crveno-beli'' su na startu prvenstva pokzalali da su i ove sezone glavni kandidati za osvajanje rekordne sedme titule u nizu. Na ''Marakanu'' je gostovala Vojvodina koja je odmara prvotimce za evropski meč sa APOEL-om (ipak poražena), a Zvezda je to maksimalni iskoristila trijumfom od 5:0. Najviše se istakao novopečeni napadač Kraso koji je dva puta tresao mrežu ''stare dame''.
Pre tog trijumfa, Zvezda je na na prijateljskim utakmicama igrala fantastičan fudbal i upisala su impreisvnih sedam pobeda na isto toliko odigranih utakmica uz dominantnu gol-razliku, 19:2.
Najubedljivija je bila ona nad Fiorentinom, koju je aktuelni srspki šampion na generalnoj probi dominantno savladao rezultatom 5:0, a fascinantno je da je na tom susretu Zvezda svih pet pogodaka postigla u uvodnih 26 minuta.
Barak Bahar je napravio pravu revoluciju od kada je prezuzeo tim, njegova četa igra veoma ofanzivno, stalno pritiska protivnika i deluje da su se pojačanja poput Olajinke, Krasoa i Glazera potpuno uklopila u filozofiju izraeslkog stručnjaka.
Što se tiče gosta on je u novu sezonu ušao sa dosta izmenjenim sastavom i to se videlo na otvaranju prvenstva kada je pod ''Bagdalom'' bolji od njega bio novopečeni prvoligaš, Železničar (0:1).
Kruševljane ovog leta ne samo da je napustilo više od pola sastava, već su mnogi od njih bili i te kako važni za Napretkovu igru. Među njima su bili uvek pouzdani čuvar mreže Nemanja Petrić, kapiten Kerkez, majstor za prekide Nemanja Krstić, kao i najbolji strelci Bastajić i Šarić.
Pod ''Bagdalom'' će pokušati da ih odmene novoprdošlice poput Vladimira Bajića, Siniše Babića, Branislava Tomića, Slobodana Stanojlovića ali sigurno je da će treneru Dejanu Perišiću biti potrebno dosta vremena da to ukomponuje.
Zvezda je prošle sezone savladala Napredak sa 1:0 na svom terenu, a mi verujemo da će ovoga puta biti dosta ubedljivija.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo

DANCU SE DRMA KLUPA BELGIJSKOG VELIKANA: Šampion ide u prestonicu po nove bodove
06. 08. 2023. u 09:35

PARTIZAN DOLAZI NA ''KARAĐORĐE'' S IMPERATIVOM POBEDE: ''Stara dama'' na novom teškom ispitu
06. 08. 2023. u 11:33 >> 11:33

PRE SEDAM GODINA BILI PRVACI ENGLESKE, A SADA SU U ČEMPIONŠIPU: ''Lisice'' u novoj eri predvođene Gvardiolinim učenikom
06. 08. 2023. u 10:00 >> 10:00

SRPSKA POSLA! Evo kako je Nikola Jokić reagovao kada je saznao da nije MVP NBA lige
Nikola Jokić, košarkaš koji je po mnogima zaslužio MVP nagradu za najkorisnijeg igrača MVP lige, pokraden je i ove godine. Priznanje je dodeljeno Šaiju Gildžis Aleksanderu, a sada isplivavaju nove informacije o tome kako je tu vest prihvatio Srbin.
25. 05. 2025. u 13:00

ŠOK U HRVATSKOJ: Ni Dinamo Zagreb, ni Hajduk Split! Bivši špic Zvezde odveo autsajdere do šampionske titule u drami poslednjeg kola!
Obično titulu u hrvatskom fudbalu osvoji Dinamo Zagreb, njegov najveći takmac je, decenijama već, Hajduk iz Splita, ali ovoga puta nisu ni jedni ni drugi postali prvaci države.
25. 05. 2025. u 18:51

RUSIJA GLEDA I NE VERUJE: Ukrajina suspendovala svog sportistu jer sluša rusku muziku, a onda je uradila i - OVO!
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali, "sklanjaju" se i ukrajinski sportisti. I to od strane samih Ukrajinaca.
25. 05. 2025. u 12:22
Komentari (0)