VRAĆAJU SE SLAVNI DANI: Napad na Ligu šampiona sa legendarnim trenerom
U prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Ludogorec dočekuje Dinamo Batumi, u sredu od 20 časova.

FOTO: M. Vukadinović
Bugarski šampion pokušaće da se treći put u istoriji izbori za plasman u ligu šampiona, dok je gruzijski predstavnik u svom jedinom dosadašnjem pokušaju zaustavljen već na prvoj stepenici.
Ludogorec je ligu šampiona igrao u sezonama 2014/15 i 2016/17, oba puta pod vođstvom Georgija Dermendžijeva.
Nakon što su pretrpeli istorijski poraz od Nordsjalenda sa 7:1 u Ligi konferencija, što je bio najveći poraz u Evropi u istoriji kluba, kompletna uprava i sportsko-tehnički štab podneli su ostavke, a legendarni trener Dermendžijev se vratio u klub u oktobru 2023. godine i uspešno vodio tim do njihove 13. uzastopne titule bugarske lige i sada će pokušati da klub treći put u istoriji uvede u grupnu fazu Lige šampiona.
Ludogorec nije ispao u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od 2019/20, kada su poraženi od Ferencvaroša ukupnim rezultatom 5:3. To im daje veliko samopouzdanje pred predstojeću utakmicu protiv ekipe koja nikada nije pobedila u ovom takmičenju.
Dinamo Batumi je pre dve godine ispao u prvom pretkolu od Slovana iz Bratislave. Nakon što su prošle godine u Gruziji osvojili naslov prvaka, izborili su novi pokušaj u kvlaifikacijama za elitno evropsko klupsko takmičenje.
Trenutno im u šampionatu Gruzije ne cvetaj uruže, pošto su tek četvrti na tabeli sa osam bodova zaostatka za vodećima. njihova najveća nada u ovom dvomeču je ta što su već neko vreme u takmičarskom pogonu dok je Ludogorec tek počeo pripreme za novu sezonu.
Kliknite na link za NAŠ TIP: 1&2-4 (kvota 1,71)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo

VREME JE DA PRORADE I ENGLEZI: Ko će na megdan Španiji, atraktivni Holanđani ili neubedljivi "Gordi Albion"
10. 07. 2024. u 11:00 >> 12:00

BORAC POČINjE BORBU ZA EVROPU: Albanski debitant bez šansi u Banjaluci
10. 07. 2024. u 10:26

RUSI SLAVE: Rusija dobila sjajnu vest iz Beograda
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
31. 03. 2025. u 12:01

ZAPANjIO CEO SVET: Ovo što je Nikola Jokić uradio...
Nikola Jokić je ponovo šokirao svetsku košarkašku javnost zbog onog što ostvaruje u NBA ligi.
31. 03. 2025. u 17:00
Komentari (0)