KRAJINA I CELA REPUBLIKA SRPSKA NA NOGAMA: Borac nastavlja da sanja evropski san
NASTAVLjA se fudbalska bajka banjalučkog borca. "Ponos Krajine" gostuje danas Rapidu u Beču i pokušaće da izbori plasman u četvrtfinale lige konferencija.

FOTO: Profimedia
Iz meča u meč, srpski tim iz Banjaluke podiže lestvicu.
Izjednačenje u nadoknadi vremena iz kaznenog udarca prošlog četvrtka znači da revanš revanš ostaje otvoren. S obzirom da se ova utakmica igra u Austriji, domaćini su ubeđeni da će se plasirati u četvrtfinale s obzirom da nisu izgubili nijednu od poslednjih osam evropskih utakmica kod kuće (pet pobeda i tri remija).
Međutim, prvo treba skočiti pa reći ""hop" a njihova trenutna forma je zabrinjavajuća, što potvrđuje i poraz u austrijskoj Bundesligi u gostima kod Hartberga u nedelju od 2:1.
Sada je ekipa Roberta Klausa pobedila samo u jednom od poslednjih šest mečeva u svim takmičenjima, uz jedan remi.
Kolo pre kraja regularnog dela prvenstva, Bečlije nisu obezbedile mesto u Ligi za prvaka, to će morati da overe u utakmici sa GAK-om iz Graca. Taj meč igra se već za tri dana, a u slučaju nepovoljnog rezultata, Linc bi pobedom nad Hartbergom preskočio Rapid na šestom mestu.
To uopšte nije nemoguć scenario, jer Hartberg je nezainteresovan, dok je GAK u poziciji da se bori za opstanak i bodovi protiv Rapida bi mu itekako značili.
Sada je na upravi Rapida da osluči da li im je sigurnije da se kockaju sa prvenstvom i karte bace na ligu konferencija gde ionako nemaju neke velike izglede da odu do kraja.
Postoji i popravni u vidu Kupa Austrije kad je reč o obezbeđivanju mesta u Evropi dogodine, ali niko im ne garantuje da će osvojiti ovo takmičenje u konkurenciji Šturma, Red bula i Austrije.
Borac je u mnogo boljoj poziciji u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. U nedelju su odigrali nerešeno na gostovanju Željezničaru i sada zaostaju za liderom Zrinjskim šest bodova, ali sa utakmicom manje.
U gostima u Evropi, "crveno-plavi" su se mučili, pobedivši u samo dve od svojih 18 utakmica, s tim da je prvi bio tokom njihove kampanje u Kupu pobednika kupova daleke 1975/76! Treba napomenuti da im je druga takva pobeda došla ove sezone tokom ligaške faze, kada su se kući iz Nikozije vratili trijumfom od 1:0.
Ako ponove taj rezultat u Austriji biće im to dovoljno za plasman u četvrtfinale.
Inače, Borac je u ligaškom delu sa 2:1 savladao ekipu LASK-a koja je nedavno u austrijskoj Bundesligi nadigrala Rapid i pobedila istim rezultatom.
Slično kao u prvom duelu, ne treba očekivati mnogo prilika za gol s obe strane, možda i jedan precizan udarac odluči pobednika susreta i celog dvomeča.
NAŠ TIP: 0-2 (kvota 1,98)
Patriotski predlog: X2 (kvota 2,90)

"US**** SMO SE!" Mihail Degtjarov šokirao celu Rusiju - i to usred najvećeg događaja koji Rusija organizuje
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, na meti brojnih sankcija, pa i sportskih, usled čega ruske reprezentacije ne mogu da igraju međunarodne takmičarske utakmice. Srbija je jedna od retkih koja je izašla u susret Rusima, a to je bio izvrstan povod da u Beograd dođe i ruski ministar sporta, Mihail Degtjarov. Sada, kada se vratio u Rusku Federaciju, najpre je održao sastanak sa ruskim predsednikom, Vladimirom Putinom, a onda šokirao javnost Rusije.
19. 06. 2025. u 20:01

UBIJEN KIRIL BABIČUK: Reprezentativac poginuo u Ukrajini
Rat u Ukrajini i dalje privlači ogromnu pažnju širom planete, a najnovije vesti vezane za taj sukob, koji Rusija naziva "specijana vojna operacija", dolaze iz sfere sporta.
19. 06. 2025. u 13:20

OVAKO JE SERGEJ "IZLUĐIVAO" REAL: Najbolji potezi kojima je Milinković Savić "mučio" Madriđane na Svetskom klupskom prvenstvu (VIDEO)
Svetsko prvenstvo za klubove (engl. FIFA Club World Cup 2025) igra se u Americi, a fantastičnu utakmicu Real Madrid - Al Hilal dobrim delom je obeležio i srpski fudbaler, Sergej Milinković Savić.
19. 06. 2025. u 12:40
Komentari (0)