FALSIFIKUJU ŽRTVE JASENOVCA: Hrvatski đaci uče samo o Holokaustu, ubijene Srbe i Rome niko ne pominje
ŽRTVE Jasenovca, Srbi, Jevreji, Romi, ni toliko godina posle stravičnih ustaških zločina u NDH, nikako da nađu mir.
Arhvia
Bezbroj je pokušaja istorijskih falsifikata i revizionizma, a u poslednje vreme u Hrvatskoj nastoje da se izostavi i istina ko su, zapravo, bile žrtve ustaškog progona.
Tako i Ministarstvo nauke i prosvete poziva škole da posete to bivše stratište sa obrazloženjem da učenici treba da steknu znanje o Holokaustu. O stradanjima Srba i Roma, koji su bili najbrojnije žrtve zloglasnog logora, ni reči. Možda je procenjeno da je "najelegantnije" sve staviti pod kapu Holokausta, jer, ne daj Bože, spomenuti srpske žrtve.
Nedavno je i italijanski ambasador u Zagrebu, odajući u Jasenovcu počast žrtvama, izrazio solidarnost sa hrvatskim narodom, a tek kada je usledila žestoka reakcija građana, italijanska ambasada "peglala" je izjavu dodatkom da se radi o srpskim i jevrejskim žrtvama. Koliko je samo bilo samozadovoljstva i hrvatskih filmskih kritičara u napisima da "Dara iz Jasenovca" nije dobila Oskar, a svako malo osvane neki napis da je u Jasenovcu stradala šačica Srba i da treba "međunarodna komisija" koja bi procenila šta se tamo događalo.
A istina, koliko god bolna bila, vrlo je jasna. U NDH je počinjen genocid nad Srbima, Romima i Jevrejima, režim je bio teroristički, često suroviji od pokrovitelja iz Hitlerove Nemačke. Jasenovac je bio mesto nepojmljivih ustaških zverstava, logor smrti za nesrećne Jevreje, Srbe, Rome, ali i Hrvate antifašiste. Nad ustaškim zločinima zgrozio se i nemački general Glez fon Horstenau. A u tri četvrtine slučajeva žrtve su bili Srbi i Romi.
To je cela istina. I jedino ima smisla današnju decu učiti istini. Sve drugo je novo ubijanje žrtava.
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)