ON ĆE DA ZAMENI PALMERA: Eskobar novi Bajdenov izaslanik za Zapadni Balkan?
NOVI specijalni izaslanik za Zapadni Balkan američkog predsednika Džozefa Bajdena biće zamenik ambasadora SAD u Beogradu, karijerni diplomata Gabrijel Eskobar, javlja podorička Pobjeda pozivajući se na više neimenovanih izvora iz Vašingtona i Beograda.
Bajden insistira da se "Amerika vratila" i da on nije Tramp / Foto AP
Kako navodi list, Eskobar će zameniti dosadašnjeg specijalnog izaslanika Metjua Palmera u prvoj dekadi septembra, a očekuje se da će desetak dana od stupanja na dužnost krenuti u posete državama regiona, prevashodno zemljama članicama NATO-a.
Prema informacijama dobijenim od analitičara u Vašingtonu, imenovanje Eskobara je pokazatelj da se Bela kuća pod komandom Bajdena ,"odlučila za energičniju, proaktivnu ulogu na prostoru Balkana".
- On je čovek koji završava poverene poslove i nalazi rešenja, ponekad ih i diplomatski namećući - rekao je američki izvor Pobjede.
Eskobar je zamenik ambasadora SAD u Srbiji, a slovi za izuzetnog poznavaoca prilika na Balkanu. Na ovim prostorima je bio vrlo aktivan u periodu od 1998. do 2001. godine.
Pre nego što je imenovan za diplomatu u Srbiji, Eskobar je imao jednu od najvayžnijih funkcija u Ambasadi SAD u Iraku.
Preporučujemo
KURTI DA PROMENI STAV! Sejdiu: Igra se rečima za prikupljanje poena
11. 07. 2021. u 10:08
DOBRE VESTI IZ AUSTRIJE: Ceo Zapadni Balkan na "zelenoj listi" od 8. jula
06. 07. 2021. u 09:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)