POSLE MIRAŠA, REAGOVALA I PRIŠTINA: Jednoglasno odobrene sankcije Rusiji
VLADA tzv. Kosova, kako su preneli prištinski mediji na albanskom jeziku, jednoglasno je odobrila sankcije Rusiji zbog, kako je istakao premijer Aljbin Kurti, “okupacije Ukrajine” .
Foto Tanjug
Naime, kako su mediji na albanskom jeziku preneli izjavu Kurtija, ovim merama se “Kosovo pridružilo svojim partnerima kao što su Evropska unija i Sjedinjene Američke države”.
Kurti je podsetio da ovo nije prvi put da Kosovo uvodi sankcije Ruskoj Federaciji, dok je ministarka spoljnih poslova Donika Gervala istakla da su sankcije ekonomske i finansijske, odnosno da će “pojedinci biti podvrgnuti zabrani putovanja ili tranzita u zemljama koje primenjuju ove sankcije”.
Mitropolit nekanonske Crnogorske pravoslavne crkve Mihailo Miraš Dedeić zatražio je "pomoć" od američkog predsednika Džozefa Bajdena zbog toga što ih je "okupirala Srpska pravoslavna crkva".
Dedeić je 1. februara uputio pismo Bajdenu kojem se požalio i zatražio pomoć zbog, kako tvrdi, povrede prava vernika i sveštenstva ove crkve i nacionalnoj asimilaciji i preuzimanju objekata i kulturnog blaga Crne Gore od Srpske pravoslavne crkve.
On u pismu kaže da veruje da će SAD naći put i način da pomognu državi saveznici i verujućem narodu crnogorskom da ostvari svoja temeljna ljudska i verska prava.
Preporučujemo
ASAD PODRŽAO RUSIJU: Predsednik Sirije osudio destabilizujuću politiku SAD i NATO-a
25. 02. 2022. u 12:46
VOJNA OPERACIJA SE NASTAVLjA: Pušilin - Do ispunjenja ciljeva još par dana
25. 02. 2022. u 12:45
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (6)