VUČIĆ U UJEDINJENIM ARAPSKIM EMIRATIMA: Predsednik u prvoj zvaničnoj poseti u novom mandatu na poziv šeika Mohameda bin Zajeda
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sleteo je u Abu Dabi i započeo zvaničnu dvodnevnu posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
To je prva zvanična poseta predsednika Vučića u novom mandatu i to baš zemlji sa kojom Srbija godinama ima veoma bliske odnose.
U teškoj globalnoj krizi ova poseta za Srbiju znači mnogo jer Ujedinjeni Arapski Emirati su sedmi na svetu po naftnim rezervama, tj. poseduju skoro 6 odsto svetskih rezervi nafte.

Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
U Abu Dabiju predsednik Srbije dolazi na poziv njegovog visočanstva šeika Mohameda Bin Zajeda, predsednika UAE, dugogodišnjeg ličnog prijatelja, a i velikog prijatelja Srbije, koji je nakon smrti svog brata Kalife postao predsednik Emirata, a koga svetski mediji danas svrstavaju među najmoćnije ljude na svetu zbog mudre politike koju je vodio, kao i zbog energetskih potencijala kojima raspolaže.

Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
Na početku rata u Ukrajini svetski mediji su objavili da je odbio da se javi na telefon predsedniku SAD Džozefu Bajdenu koji je pokušavao dve nedelje da stupi u kontakt sa njim kako bi pokušao da utice na način raspolaganja energetskim resursima.
Bilateralni sastanci i potpisivanje sporazuma biće održani u novoizgrađenoj Palati Al Vatan (Palata naroda), novom simbolu arapskog sveta, koja se nalazi na obali Abu Dabija.
Preporučujemo

VUČIĆ NIKAD OŠTRIJI: Divljaštvo i banditizam prištinskih vlasti nemaju kraja
10. 09. 2022. u 09:12

SRBIJA KAO KOLATERALNA ŠTETA SUKOBA VELIKIH SILA Vučić upozorava - Amerika naoružava region i Putinova "zavesa"...
10. 09. 2022. u 08:12 >> 09:50

EKSPLOZIJE ŠIROM UKRAJINE: Rusi žestoko udarili na Dnjepar i Harkov, Kijevom zavijaju sirene (FOTO/VIDEO)
U KIJEVU i nizu ukrajinskih regiona proglašena je vazdušna pretnja od udara ruskih balističkih raketa, saopšteno je danas iz Vazduhoplovnih snaga ukrajinske vojske. Rusi su dronovima silovito udarili na Harkov i Dnjepar, ima mrtvih i povređenih.
30. 09. 2025. u 18:36

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (51)