"PITALI SU ME DA LI JE OVO KOSOVO ILI SRBIJA": Radnik sa Gazivoda o upadu Rosu - Kurtijeve siledžije pocepale srpsku zastavu
UPRKOS kiši i snegu koji je počeo da pada Srbi sa Kosova i Metohije su i dalje na barikadama, dodatno revoltirani upadom specijalaca tzv. Kosova u objekat brane na jezeru Gazivode, gde u maltretirali radnika koji meri vodostaj jezera.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Radnik V. K. ispričao je da su ga Kurtijevi specijalci grubim tonom ispitivali ko je i šta radi, i da im je on na pristojan način objasnio da je angažovan na merenju vodostaja jezera. Međutim, specijalci su razvalili jednu kapiju, sa koje su pocepali zastavu Srbije.
Oni su potom razvalili i drugu kapiju, ka selu Štuoce, gde se sinoć čula pucnjava.
- Pitali su me: "Šta je ovo, Kosovo ili Srbija", i potom mi dali pocepanu zastavu rekavši mi da idem kući - ispričao je V. K.
Objekat brane i dalje nije pristupačan.
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (5)