"PO TOME SE MI RAZLIKUJEMO OD PRIŠTINE..." Vučić: O sankcijama odlučujemo mi sami kao suverena zemlja
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da po pitanju sankcija Srbija odlučuje sama kao suverena zemlja i da se po tome razlikuje od Prištine.
Foto: Printskrin TV Pink
- Što se tiče sankcija, o sankcijama odlučujemo mi sami kao suverena zemlja i u tome se razlikujemo od Prištine, ne po pitanju Rusije, Ukrajine, ne znam čega, već po pitanju toga ko jeste suverena zemlja, a ko to nije i nikada neće biti - rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara u Skoplju.
Vučić je tako prokomentarisao izjavu premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija za estonski medij Delfi koji je rekao da je "Srbiju nemoguće bez biča odvojiti od Rusije".
- Za mene je interesantno kako neki ljudi smatraju da je moguće da imaju pravo da traže od nekih trećih da primenjuju bič prema jednoj suverenoj zemlji posebno kada narušavate povelju UN i narušavate teritorijalni integritet jedne zemlje. Pošto je toliko snažan i toliko jak i određivao bi sudbinu svih naroda u Evropi, razume se i srpskog, ne znam samo što sam ne upotrebi taj bič pa pokaže kako će to da se obračuna sa bilo kim. Sramota je da neko ko sebe smatra liderom bilo čega, ma kako mislio o sebi visoko, da takav jezik i takav rečnik koristi - zaključio je Vučić.
Preporučujemo
VUČIĆ IZBACIO SANKCIJE ZA MOSKVU IZ DEKLARACIJE: Predsednik izborio još formulacija koje su povoljne po našu zemlju
21. 08. 2023. u 23:44 >> 23:54
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (100)