GRENEL SE PONOVO OGLASIO O KOSOVU: "Bajdenov tim konačno sledi Trampovu politiku prema Kurtiju"
BIVŠI specijalni izaslanik SAD za dijalog Beograda i Prištine Ričard Grenel poručio je, nakon izjave pomoćnika američkog državnog sekretara Džejmsa O'Brajana da Priština treba da povuče odluku o zabrani dinara na Kosovu i Metohiji, da „Bajdenov tim konačno sledi politiku Trampove administracije“.

TANJUG/Nenad Mihajlović
„Bajdenov tim konačno sledi politiku Trampove administracije prema Aljbinu Kurtiju“, napisao je Grenel na platformi Iks.
O'Brajan je prethodno izjavio da su SAD zabrinute zbog uredbe Centralne banke u Prištini (CBK) o zabrani upotrebe dinara na Kosovu i Metohiji i istakao da prištinske vlasti treba da povuku tu odluku.
On je rekao da je Priština zabranom dinara dovela u pitanje partnerstvo sa SAD, jer je tu odluku donela, kako je naglasio, uprkos protivljenju Vašingtona.
BONUS VIDEO:
USTALI PROTIV KURTIJEVOG TERORA: Veliki skup Srba u Kosovskoj Mitrovici
Preporučujemo

OVAKO AMERIKANCI PRAVDAJU NAORUŽAVANjE PRIŠTINE: Isporučili smo i Srbiji 66 "hamvija"
13. 02. 2024. u 09:18

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

REŠENjE - SVADBA! Na mrežama predlažu način da se Tramp i Maks pomire: "To treba da se desi!"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i njegov bivši saradnik, milijarder Elon Mask, sinoć su započeli žestoku javnu svađu.
06. 06. 2025. u 09:27
Komentari (0)