"NISAM MEĐU ONIMA KOJI VRŠE PRITISAK NA VUČIĆA": Šapić - Sutra informacije o formiranju vlasti u Beogradu
PREDSEDNIK privremenog organa Beograda Aleksandar Šapić rekao je danas da nije među onima iz Srpske napredne stranke koji vrše pritisak na predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se formira većina u Beogradu.
Foto: Grad Beograd
Šapić je, odgovarajući na pitanje novinara tokom obilaska rekonstrukcije Trga Nikole Pašića, rekao da će odluku doneti do 3. marta koji je, prema njegovim rečima, zakonski datum za formiranje gradske vlasti.
Najavio je takođe da će sve dodatne informacije u vezi sa formiranjem vlasti u Beogradu dati sutra na konferenciji za novinare ispred Starog dvora u 9.45 časova uoči nastavka konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda koja je zakazana za 10 časova.
Šapić je ranije, pred početak konstitutivne sednice Skupštine grada Beograda koja je bila zakazana za 19. februar, izjavio da će se, ukoliko u narednih deset dana ne dođe do jedinstvenog stava na izbornoj listi "Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda", ići na nove izbore.
- Ukoliko za ovih desetak dana ne dođe do jedinstvenog stava izborne liste 'Aleksandar Jerković - Mi glas iz naroda', da idemo na nove izbore, baš zbog toga što mislimo da je Beogradu neophodna i legalna i legitimna i stabilna vlast koja će da podrži sve izazove pred kojima se Srbija bude našla, poručio je Šapić tada.
BONUS VIDEO: SELAKOVIĆ ZA NOVOSTI: Srbija ima jasan stav zahvaljujući predsedniku Vučiću
Preporučujemo
EVROPLjANE RAZBESNELA JEDNA TAČKA TRAMPOVOG PLANA: "To je skandalozno"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ubacio je „klin u točak“ jednih od najosetljivijih pregovora koji se trenutno vode u Evropi, potencijalno ugrožavajući napore da se Ukrajini obezbedi finansiranje za nastavak odbrane od Rusije, piše Politiko.
22. 11. 2025. u 07:54
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
Na godišnjicu dedine smrti, Kenedijeva unuka (35) saopštila da UMIRE - a tek što se PORODILA! Prokletstvo Kenedijevih se nastavlja...
ĆERKA Kerolajn Kenedi, a unuka Džona i Džeki Kenedi je objavila strašne vesti na godišnjicu smrti svog dede. Nakon drugog porođaja suočila se sa teškom dijagnozom.
23. 11. 2025. u 14:30 >> 17:31
Komentari (0)