OPOZICIJA SE ZALAŽE ZA DIJALOG, ALI NA SASTANAK NISU DOŠLI: Brnabićeva održala konsultacije u Skupštini
PREDSEDNIK Administrativnog odbora biće Milenko Jovanov iz SNS, dok će Odbor za ustavna pitanja voditi njegova stranačka koleginica Jelena Žarić Kovačević.

FOTO: TANJUG
Ovo su neka od kadrovskih rešenja za predsednike i zamenike odbora, što je bila tema današnjih konsultacija u Skupštini Srbije.
Na sastanak nisu došli predstavnici Stranke slobode i pravde - Pokret slobodnih građana, Narodni pokret Srbije - Novo lice Srbije, NOVI DSS - POKS (NADA), Zeleno - levi front, Ne davimo Beograd, SRBIJA CENTAR – SRCE, Demokratska stranka – DS, iako je predsednica parlamenta Ana Brnabić sve pozvala.
Opoziciji su pripala dva predsednička mesta u odborima za dijasporu i obrazovanje i kandidate će predložiti lista "Mi glas iz naroda", koja je trenutno podeljena na dva poslanička kluba.
Odbor za spoljne poslove vodiće Marina Raguš, pravosuđe Uglješa Mrdić, za Kosovo i Metohiju Danijela Vujačić, kulturu Nevena Đurić. Predsednička mesta za ove odbore pripala su naprednjacima. Na čelu Odbora za evropske integracije biće Elvira Kovač iz SVM, PUPS će delegirati predsednika u Odboru za rad, poljoprivredu će voditi Marijan Rističević... Na čelu Odbora za prava deteta je uvek predsednik Skupštine, pa će njime upravljati Ana Brnabić.
Konsultacijama je predsedavala Ana Brnabić, a prisustvovali su predstavnici vladajuće koalicije iz Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije, Savez vojvođanskih Mađara, Stranka pravde i pomirenja, PUPS, JS, kao i predstavnici opozicionih poslaničkih grupa "Mi - glas iz naroda", "Mi - glas iz naroda dr Branimir Nestorović".

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

VANREDNA SITUACIJA, NAPADNUT TAKMIČAR: "Dignuto" 1.300 policajaca, počeli neredi - eho rata na ulicama Bazela (FOTO)
KAKO bi obezbedile sigurnost tokom Evrovizije, u svetlu povećanog rizika od terorističkih akcija, švajcarske vlasti su angažovale više od 1.300 policajaca, uz dodatne snage iz švajcarske vojske, kao i iz susednih zemalja - Nemačke i Francuske.
12. 05. 2025. u 15:25 >> 16:10
Komentari (32)