SI APLAUDIRAO VUČIĆU: Ove moćne reči predsednika Srbije oduševile najmoćnijeg čoveka sveta (VIDEO)
TOKOM obraćanja predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa balkona Palate Srbije, nakon što je svečano dočekao prvog čoveka NR Kine, pomenuo je i Tajvan, što je izazvalo veliko oduševljenje Si Đinpinga, koji je reči Vučića podržao aplauzom.

AP Photo/Darko Bandic
Vučić je istakao kako predsednik Si i NR Kina Srbiji znače mnogo, jer su oni naši iskreni prijatelji.
- Kao što mi imamo jasne i jednostavne stavove po pitanju kineskog integriteta i zato uvek i na svakom mestu kažemo 'da Tajvan je Kina, tako piše u povelji Ujedinjenih nacija' tako i oni podržavaju teritorijalni integritet Srbije bez ikakve rezerve. I tako su uvek sa nama u svim najtežim trenucima... - rekao je Vučić.
Podsetio je na to da je Kina bila uz Srbiju i pre 25 godina, kada je naša zemlja bila rušena i bombardovana, te da su i oni u tom periodu platili visoku cenu.
BONUS VIDEO
Preporučujemo

HILjADE LjUDI ISPRED PALATE SRBIJA: Veliki broj građana došao da pozdravi Si Đinpinga
08. 05. 2024. u 09:53

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (1)