ŠEŠELJ O NOVOJ PROVOKACIJI ZAGREBA: Srbija da traži zvanično izvinjenje od Hrvatske

Novosti online

02. 11. 2024. u 15:24

PREDSEDNIK SRS dr Vojislav Šešelj izjavio je da je vladajuća ideologija u Hrvatskoj i dalje ustaška.

ШЕШЕЉ О НОВОЈ ПРОВОКАЦИЈИ ЗАГРЕБА: Србија да тражи званично извињење од Хрватске

Foto: N. Skenderija

- Ja ne mogu da kažem da su svi Hrvati ustaše, ali je većina ustaški raspoložena - kazao je Šešelj.

Lider radikala je tako prokomentarisao vest da su u radijskoj emisiji "Poligraf" na Hrvatskoj radio-televiziji (HRT) izgovorene skandalozne poruke u kojima se pominje ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

U razgovoru o naoružanju vojni analitičar iz Zagreba Mario Galić rekao je da Hrvatska neće dobiti od SAD krstareće rakete i rakete dugog dometa, jer bi, kako je naveo, njima mogli da gađaju i pogode predsednički avion iznad Beograda.

Šešelj smatra da je potrebno da Srbija uputi oštar demarš, da traži da se odgovorni odmah strogo kazne, da se Hrvatska zvanično izvini.

- Ako se to ne desi, da prekinemo diplomatske odnose sa Hrvatskom ili da ih svedemo na minimum - rekao je predsednik SRS za TV B92.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje