VUČIĆ PORUČIO: Srbiju im nećemo dati ni za šta na svetu, Srbiju volimo više od svega (VIDEO)
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram nalogu.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
- Danima smo izloženi brutalnim izlivima nasilja koje provode pojedini politički faktori u našoj zemlji uz podršku tzv. medijskih grupa za pritisak i drugih grupa za pritisak. I ono što nama u državi Srbiji, pristojnim građanima, nevezano za političku orijentaciju ostaje to je da se uzdamo u rad državnih organa i da ne preduzimamo nikakve mere kako bismo na ulici pokazivali ko je brojniji i ko je snažniji, ili bilo šta slično.
- Danima smo gledali iživljavanje nad novinarima koji im se ne dopadaju. I zbog toga moje posebno poštovanje prema novinarima Lidiji Makragić, Milici Škorić i Branki Lazić, novinarkama Informera koje su preživele pravu torturu, od strane divljaka predvođenih dokazanim narkomanom, i ne samo narkomanom, gospodinom Miketićem, napadima koje su preživeli naši policajci u Novom Sadu, Beogradu. Čak i kad ne bi intervenisali nego samo pokušali da ih sklone, oni ne bi da se sklone, i samo kad ih nose onda bi kao svinje skičali, tražeći pažnju i tražeći osudu za srpske policajce koji su se ponašali profesionalno, i osudu srpske države.
- Sav taj teorr trpimo zbog pritiska da se tobož Tužilaštvo ubrza. Tužilaštvo je kod nas donosilo odluke stotinu puta brže nego u najrazvijenijim zemljama EU kada su se slične stvari događale. O toj odluci govoriću večeras u 17:20 minuta na RTS-u. A do tada moja ključna poruka za sve građane Srbije je da ćemo pobediti siledžije, nasilnike, da ćemo ih pobediit na svakom mestu. I pravnom državom, na svakim mogućim izborima, da ćemo pokazati razliku između normalne i pristojne Srbije i Srbije siledžija i da ih se nimalo nismo uplašili. Srbija hrabrih, samo zato što ćuti, ne znači da je postala Srbija kukavicaa, samo znači da mnogo više voli Srbiju od onih koji bi da je unište. Ići ću baš tamo na tu televiziju koju smatram jednom od najodogovornijih za podršku kako nasilju, tkao svakoj antidržavnoj ideji i reći im sve u lice, kao i o njihovom radu i svim grupama za pritisak.
- Vremena nisu laka, nisu jednostavna, zajedno ćemo prebroditi sve i pobediti one koji bi da nam unište zemlju. Srbiju im nećemo dati ni za šta na svetu, jer Srbiju volimo više od svega. - istakao je Vučić.
Preporučujemo
Izlazi 14. broj "Srpskog nedeljnika Kompas" na kioscima od 11. juna
10. 06. 2026. u 22:21
MACUT I JOTOVA: Razgovori o bilateralnoj saradnji Srbije i Bugarske
10. 06. 2026. u 20:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (65)