VUČIĆ SUTRA U BRISELU: Predsednik će imati brojne sastanke i prisustvovati večeri za lidere Zapadnog Balkana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić boraviće u utorak, 3. decembra u jednodnevnoj poseti Briselu gde će u odvojenim susretima razgovarati sa zvaničnicima Evropske unije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Foto: Tanjug/AP
On će imati odvojene sastanke sa visokom predstavnicom Evropske unije za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Kajom Kalas, generalnim direktorom Direktorata Evropske komisije za proširenje i susedsku politiku Gertom Janom Kopmanom, komesarkom EU za proširenje Martom Kos i predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom.
Predsednik Vučić će prisustvovati i večeri koju za lidere Zapadnog Balkana organizuje predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
Krajem prošle nedelje iz Koštinog kabineta rekli su za medije da je jedan od ciljeva sastanka da se da novi zamah odnosima sa regionom, kao i priprema za samit EU-Zapadni Balkan, koji će se održati 18. decembra.
Najavljeno je i da će večeri prisustvovati nova visoka predstavnica EU za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Kaja Kalas i nova komesarka za proširenje Marta Kos.
(Tanjug)
Preporučujemo
EVROPSKA KOMISIJA: Euleks nema mandat da sprovodi istragu o incidentu na kanalu,
02. 12. 2024. u 16:24
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (108)