VUČIĆ STIGAO U SEDIŠTE EU: Sledi sastanak sa Kajom Kalas
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić stigao je u Evropsku službu za spoljne poslove, gde će se danas sastati sa visokom predstavnicom EU za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Kajom Kalas, što će biti njihov prvi zvanični susret otkako je Kalas preuzela dužnost 1. decembra ove godine.

Foto: Tanjug
Vučić će danas, tokom jednodnevne posete Briselu, imati niz sastanaka i sa drugim zvaničnicima EU i prisustvovaće neformalnoj večeri, koju za lidere Zapadnog Balkana organizuje novi predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
Vučić će se danas sastati i sa generalnim direktorom Direktorata Evropske komisije za proširenje i susedsku politiku Gertom Janom Kopmanom, specijalnim izaslanikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom, komesarkom EU za proširenje Martom Kos i predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom.
Predsednik Srbije će, zajedno sa drugim liderima Zapadnog Balkana, učestvovati na neformalnoj večeri koju organizuje Košta.
Večera će biti i prilika za pripremu samita EU - Zapadni Balkan, koji će se održati 18. decembra.
Najavljeno je i da će večeri prisustvovati nova visoka predstavnica EU za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Kaja Kalas i nova komesarka za proširenje Marta Kos.
Preporučujemo

"U PETAK PREUZIMAM ZASTAVU EKSPA" Vučić: Da je čuvam i da je sa ponosom zavijorim
03. 12. 2024. u 11:38

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

POSTOJI DRUGI SNIMAK Koji je uzrok ponašanja devojke stradale u Budvi? Psiholog objašnjava: "Ekstremni strah i fokus da se pobegne"
"ZA TEZU da je beg iz situacije opasne sa suženom svešću više goovri o tome da se radi o ekstremnogm strahu koji može da se protumači kao panika. Ako nije dolazila u takve situacije ne možemo znati da li je sklona tome ako ne zna da li ima napad panike."
30. 05. 2025. u 13:33 >> 13:33
Komentari (31)