AKCIJA PRIŠTINE NAKON NAPADA NA KANAL: Traže sankcije protiv Srbije
U POKUŠAJIMA da pošto-poto optuži Beograd za napad na kanal Ibar-Lepenac kod Zubinog potoka, Priština je pribegla i non-pejperima u kojima od međunarodne zajednice traži da se Srbija proglasi odgovornom i sankcioniše. I to bez ijednog dokaza.
Foto: Printskrin
Naime, Ministarstvo spoljnih poslova lažne države, na čijem čelu je Donika Gervala, sačinilo je dokument sa, kako su nazvali, preliminarnim nalazima istrage u vezi sa incidentom, u kojem je od "nalaza" ponuđena samo informacija da je u napadu korišćeno 20 kilograma eksploziva!?
Ostatak dokumenta poslužio je Prištini da još jednom pokuša da nametne narativ o Srbiji kao destabilizujućem faktoru u regionu i "maloj Rusiji", pa čak našu zemlju porede sa Iranom.
Iz Gervalinog ministarstva tvrde da "obaveštajni podaci koje su podelili sa saveznicima, pokazuju da Srbija nastavlja strategiju agresije", da "predstavlja pretnju regionalnom miru" i "ostaje blisko povezana sa silama poput Rusije koje imaju za cilj da provociraju i testiraju Zapad, odnosno NATO i EU."
Nisu propustili ni da napadnu srpski državni vrh, navodeći da Milan Radoičić, čije je izručenje zatražio Aljbin Kurti na sastanku sa evropskom šeficom diplomatije Kajom Kalas, "uživa podršku Vojske Srbije i državnih institucija, uključujući predsednika Srbije Aleksandra Vučića i članova vlade Aleksandra Vulina i Marka Đurića".
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
TAJ MALI ŽUT BIKINI: Teniserke zapalile net fotkama sa plaže
ARINA Sabalenka i Paula Badosa su u žiži.
18. 11. 2025. u 11:34
Komentari (0)