MASKE PADAJU: Studenti sa Milovog privatnog fakulteta podržali "studentske" proteste u Beogradu
STUDENTSKI protesti u Beogradu, odnosno Srbiji, podržani od strane „zapadnih partnera“ protiv legitimne i legalno izabrane vlasti probudili su deo građana u susednim državama. Među onima koji su „zabrinuti“ za budućnost Srbije, našli su se i studenti Pravnog fakulteta Univerziteta Donja Gorica, kao i državnog Univerziteta Crne Gore (UCG), piše borba.me.

Milo Đukanović, Foto D. Milovanović
Grupa studenata sa Univerziteta Donja Gorica, čiji je jedan od osnivača i vlasnika Milo Đukanović, udružila se sa grupom studenata UCG, radi pružanja podrške kolegama studentima iz Srbije.
Oni će danas ispred državnog Pravnog fakulteta organizovati skup podrške sa početkom u 18.00 časova.
Nejasno je zbog čega se deo crnogorskih studenata meša u unutrašnja pitanja susedne države, kada u svojoj imaju već dovoljno problema, zbog kojih bi trebalo protestovati.
Podsećanja radi, poslednji masovniji protest studenata u Crnoj Gori održan je 2011. godine, kada su zahtevali niže školarine, dodatne rokove i popravne kolokvijume.
Pitanje je da li je možda neka politička grupacija ili strana agentura umešala prste i dala ideju delu crnogorskih studenata da treba da podrže proteste u Srbiji ili su sami došli do te ideje?
Interesantno je da se mnogi dušebrižnici iz regiona mešaju u ono što ne bi trebalo da ih tangira, jer Srbija ima dovoljan broj stanovnika, odnosno studenata koji mogu sami da iskažu svoje stavove i politička uverenja, piše Borba. Međutim, izgleda da „zapadni partneri“ podgrevaju atmosferu u nadi da će nekako kroz haos uspeti da svrgnu vlast u Srbiji, a potom da instaliraju one koji će bespogovorno da ih slušaju.
I na kraju, s obzirom na to da u Crnoj Gori javnost često negoduje da se neko iz Srbije navodno meša u unutrašnja pitanja Crne Gore, zbog čega to isto rade crnogorski studenti?
Možda bi crnogorski studenti iz neformalne „Kamo Śutra?“ i javnost trebalo da se fokusiraju na rešavanje problema u svojoj državi, a kasnije da se uključe u „rešavanje“ situacije u Srbiji i ostalim državama regiona.

REŠILA STAMBENO PITANjE NA NEVEROVATAN NAČIN: Plaća kiriju nešto više od 700 dinara mesečno
DOK PROSEČNI stanari u kineskom gradu Džudžou (provincija Hunan) plaćaju kiriju od 100 do 225 evra mesečno, 18-godišnja radnica pronašla je neobično rešenje za stambenu krizu: živi u toaletu prodavnice u kojoj radi.
03. 04. 2025. u 14:56

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

"ZANEMARILA JE DECU, ČUVALE SU IH CIGANKE" Zahar otkrio zašto je ostavio Gocu Lazarević
SVAKI od supružnika imao je svoju verziju priče.
02. 04. 2025. u 17:21
Komentari (16)