ZAŠTO KURTI PODRŽAVA PROTESTE U BEOGRADU? Najveća smetnja mu je predsednik Vučić
PETAR Petković, direktor Kancelarije za KiM istakao je da nikada tiranin i autokrata Aljbin Kurti ne može niti će razumeti šta znače odgovornost i demokratske vrednosti koje je svojom odlukom demonstrirao Miloš Vučević.

Foto: AP Photo/Visar Kryeziu/D. Milovanović/Jutjub/Around The World 4K
- Ali smo itekako dobro razumeli zašto Kurti podržava opozicione proteste u Beogradu i zašto su mu najveća smetnja predsednik Aleksandar Vučić, zajedno sa svojim najbližim saradnicima i naša Srpska lista kojoj je uzalud pokušao da zabrani učešće na izborima -saopštio je danas direktor Kancelarije za KiM Petar Petković dodajući da napadi Kurtija na Miloša Vučevića i Srbiju pokazuju ko mu je glavni neprijatelj.
Kurti prema Petkovićevim rečima podržava proteste jer se uzalud nada da nasiljem i ulicom može doći do promene vlasti u Beogradu, pa samim tim i do priznanja takozvanog Kosova.
- Ipak, imamo za Kurtija lošu vest - dok je predsednik Aleksandar Vučić na čelu Srbije, zvanični Beograd nikada neće priznati tzv. nezavisno Kosovo i to Kurti može samo da sanja, kao što sanja i takozvanu “veliku Albaniju” čijim zastavama tako strastveno maše na svojim mitinzima, ali na tome se sve i završava - navodi u saopštenju direktor Petković i dodaje da je sada jasno zašto Kurti ne napada ni Dragana Đilasa, ni Mariniku Tepić, ni Miloša Jovanovića, ni Borka Stefanovića i zašto podržava proteste, dok istovremeno upucava, hapsi, prebija i proteruje Srbe sa Kosova i Metohije.

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)