"MORAMO GAJITI ODNOSE SA SVIMA" Premijer Macut iz Rima: Imali smo priliku da se susretnemo sa brojnim delegacijama (VIDEO)
PREMIJER Srbije Đuro Macut se obratio se iz Rima, gde je prisustvovao sahrani pape Franje.

Foto: Printscreen/Tanjug
- Zadovoljstvo mi je da prisustvujem jednom od najvećih događaja, koji je obeležio epohu pape Franciska koji predstavlja jednu od najskromnijih papa u istoriji Vatikana, zapravo čoveka koji je obeležio jednu epohu težnje ka miru. Koji je potekao iz siromašne sredine i koji je želeo da ostvari kontakt sa ljudima - rekao je Macut.
- Prisustvovalo je preko 200 delegacija iz čitavog sveta, i ovo predstavlja svetski događaj u smislu okupljanja ljudi i ujedinjavanja gotovo nemogućih situacija. Ovakvom događaju prisustvuju brojni državnici. Bili su brojni predstavnici crkava. Imali smo prilike da vidimo i predstavnike zapadnih i istočnih konfesija. Mi smo imali priliku da se susretnemo sa nekoliko delegacija, predstavnicima EU, odnosno Ursulom fon der Lajen, predstavnicima Švedske, kao i Hrvatske i Crne Gore - istakao je.
- Bila je tu i gospođa Željka Cvijanović, kao predstavnik Bosne i Hercegovine, razmenili smo naše buduće planove. Srbija je pred velikim izazovima i bitno je da se održi ekonomski stabilna zemlja i da se nastavi sa razvojem koji imamo kao zemlja sa visokim rastom. Ono što je takođe bitno jesu i međunarodni stabilni odnosi, imam zadovoljstvo da kao predsednik vlade prvi put učestvujem da jednom ovakvom skupu i da ostvarim direktnu komunkaciju sa brojnim državnicima, što govori da smo na dobrom putu ostvarivanja odnosa sa našim prijateljima. Imao sam priliku i da se lično sretnem sa premijerom Mađarske Orbanom ovde na ovom skupu - dodao je on.
- Moramo gajiti odnose sa svima. Upravo Italija, kao tradicionalni prijatelj Srbije, i ova poseta Rimu predstavlja jedan momenat gde možemo kazati da smo dobro prihvaćeni i gde smo se zaista osećali prijatno. Mislim da je ovo bio dobar trenutak za Srbiju i mislim da imamo jedan dobar kontinuitet u polju međunarodnih odnosa - zaključio je Macut.
Preporučujemo

PREMIJER MACUT STIGAO U RIM: Prisustvovaće sahrani pape Franje u Vatikanu
26. 04. 2025. u 09:26

MACUT NA SASTANKU SA MINGOM: Čelično prijateljstvo temelj saradnje Srbije i Kine
25. 04. 2025. u 16:19

MACUT O ODLUCI REKTORA ĐOKIĆA: Neprihvatljivo da se dogovoren sastanak otkazuje
23. 04. 2025. u 22:39

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini
TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.
19. 07. 2025. u 10:22

SKANDAL TRESE NEMAČKU: Pogledajte koliko je Analena Berbok potrošila na šminku za samo tri meseca
KABINET bivšeg nemačkog kancelara Olafa Šolca izdvojio je skoro 590.000 evra iz javnih sredstava za šminkanje i uređivanje izgleda državnih funkcionera u periodu od 2022. do marta 2025. godine, piše Bild pozivajući se na podatke nemačke vlade.
19. 07. 2025. u 11:16

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (28)