RASPAD SISTEMA U PRIŠTINI: Konstitutivna sednica skupštine prekinuta osamnaesti put
KONSTITUTIVNA sednica skupštine privremenih prištinskih institucija prekinuta je danas osamnaesti put, pošto ponovo nije prihvaćen predlog pokreta Samoopredeljenje da glasanje za izbor predsednika skupštine bude tajno.

foto d.z.
Demokratski savez Kosova, Demokratska partija Kosova, Alijansa za budućnost Kosova i Srpska lista ni danas nisu predložili članove za komisiju za tajno glasanje.
Nastavak sednice zakazan je za 21. maj u 11 časova.
Samoopredeljenje je i na poslednjih osam nastavaka sednice tražilo da se za predsednika skupštine glasa tajno, ali taj zahtev nije prihvaćen.
Kandidat Samoopredeljenja za predsednika skupštine i dalje je Aljbuljena Hadžiju, iako u šest pokušaja izbora nijednom nije dobila više od 57 glasova, a za izbor je potreban 61 glas.
Demokratska partija Kosova i Alijansa za budućnost Kosova traže od Samoopredeljenja da promeni kandidata, dok je Demokratski savez Kosova saopštio da neće glasati ni za jednog kandidata Samoopredeljenja.
Konstitutivna sednica počela je 15. aprila, a na osnovu rezultata izbora održanih 9. februara ni jedna stranka nema dovoljno mandata da bi samostalno formirala vladu.
(Sputnjik)
Preporučujemo

EU REAGOVALA NA KURTIJEV TEROR NA KOSOVU: Zaustavite zatvaranja javnih službi na KiM
17. 05. 2025. u 09:03

ELEK: Jednostrane akcije Kurtijevog režima, ugroženo nam je pravo na život (VIDEO)
14. 05. 2025. u 15:57

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)