PALMER: Podržavamo dijalog kojim posreduje EU
SPECIJALNI predstavnik Stejt departmenta za zapadni Balkan Metju Palmer izjavio je da su SAD usredsređene na podršku dijalogu Beograda i Prištine koji predvodi EU i koji bi trebalo da dovede do dogovora dve strane.

Foto: P. Milošević
Palmer je tokom razgovora o prilikama na zapadnom Balkanu koji je organizovao Balkan insajder, internet portal koji se bavi temama vezanim za područje Balkana, ukazao da bi "u svom idealnom obliku sporazum Srbije i Kosova trebalo da dovede do uzajamnog priznanja dve strane".
“Priča o razmeni teritorija ili bilo kom drugom potencijalnom aspektu dogovora, skreće pažnju sa ključnog cilja - da Srbija i Kosovo i njihove vlade sede i rade na pronalaženju puta za normalizaciju odnosa. Mi podržavamo taj proces, tako da mislim da je irelevantno i ometajuće govoriti o pitanjima kao što je razmena teritorija", rekao je Palmer.
Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara je dodao da se treba posvetiti onome što je potrebno učiniti kako bi učesnici pregovora napredovali ka sveobuhvatnom sporazumu kojim bi, jednom zauvek, bila stavljena tačka na spor, preneo je Glas Amerike.
U delu izlaganja o Srbiji i Kosovu, Palmer je podsetio da su dve strane obnovile razgovore koje vode EU i Miroslav Lajčak, koga je označio kao dragog prijatelja i bliskog saradnika.
“Drago mi je što je taj proces ponovo pokrenut. Nedavno sam se ovde u Vašingtonu sreo sa Skenderom Hisenijem, predstavnikom Kosova u tom procesu. Mnogo posla je pred njima, strane ucesnice pregovora posvećene su ostvarenju napretka potrebnog za postizanje sveobuhvatnog sporazuma o normalizaciji odnosa. Takav sporazum bi resetovao region i ohrabrio sve države zapadnog Balkana koje su na putu članstva u Evropskoj uniji”, istakao je Palmer.
Preporučujemo

LAJČAK I RIKER: Razgovori o saradnji EU i SAD u dijalogu Beograda i Prištine
24. 07. 2020. u 22:49 >> 22:49

RIKER: Normalizacija odnosa Beograda i Prištine ostaje prioritet za SAD
23. 07. 2020. u 20:52

NASTAVAK DIJALOGA: Završeni razgovori eksperata Beograda i Prištine u Briselu
23. 07. 2020. u 18:06

KOSMETSKI MEDIJI: Skender Hiseni albanski koordinator za dijalog Beograda i Prištine
20. 07. 2020. u 22:37 >> 22:41

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (7)