Tramp nazvao Bajdena glupim i zatražio izvinjenje od njega
AMERIČKI predsednik Donald Tramp, koga je demokratski protivkandidat Džo Bajden optužio da upravljanjem korona krizom dovodi u opasnost živote Amerikanaca, nazvao je u Bajdena "glupim" i zatražio izvinjenje zbog navodne antivakserske retorike.
Tanjug
Tramp, koji prema ispitivanjima javnog mnjenja zaostaje u odnosu na Bajdena u predsedničkoj trci, oštro je napao Bajdena i njegovu kandidatkinju za potpredsednicu SAD, Kamalu Haris.
Tramp je, naime, najavio da će vakcina protiv korona virusa biti spremna za primenu u rekordnom vremenu, možda i pre izbora, pokrenuvši pitanja o tome da bi li politički pritisak mogao dovesti do toga da se vakcina stavi u upotrebu pre nego što bude potvrđeno da je sigurna, prenosi Rojters.
Haris je s tim u vezi rekla da ona ne bi verovala Trampu kada je reč o vakcini pre izbora, dok je Bajden, kritikujući Trampov odgovor na korona krizu, pozvao Amerikance da poslušaju naučnike.
Kritičari optužuju Trampa da je podrivao ugled naučnika tokom korona krize.
Govoreći na konferenciji za medije ispred Bele kuće, Tramp je rekao da bi Bajden i Kamala Haris mogli uništiti zemlju i privredu i istakao da treba odmah da se izvine za retoriku protiv vakcine.
Preporučujemo
KANjE VEST ZA PREDSEDNIKA SAD: Mene ne može niko da plati, bogatiji sam od Trampa
05. 09. 2020. u 21:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (2)