AKO JE IDEJA ZSO MRTVA, MRTAV JE I DIJALOG: Đutić odgovorio predstavnicima Prištine, Brisel je na potezu
DIREKTOR Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić izjavio je danas da je Beograd apsolutno uvek spreman za dijalog sa Prištinom, ali da u dijalogu postoje ozbiljni problemi, pošto predstavnici Prištine poručuju da ne žele da razgovaraju o Zajednici srpskih opština (ZSO).

Foto Tanjug
- Ako je, kako Priština kaže, ideja o ZSO mrtva, onda je mrtva i mogućnost uspeha dijaloga - istakao je Đurić gostujući na TV Prva.
On je dodao da je na Evropskoj uniji da pokaže da to nije tako.
Đurić je istakao da, ako EU ne bude uspela da urazumi predstavnike Prištine i vrati ih za sto da razgovaraju o ZSO, onda ne može da očekuje da razgovori budu produktivni i imaju rezutat.
On je istakao da je sporazum o ZSO postignut pre sedam i po godina i da mora da bude sproveden.
- Mi imamo vrlo jasan mandat predsednika Vučića i Vlade i insistiramo na sporovođenju sporazuma o ZSO - naglasio je Đurić.
Govoreći o sporazumu postignutom u Vašingtonu, Đurić je ukazao da je njegov značaj veliki jer je njime skinuta tema uzajamnog priznanja, Priština je uvedena u "mini-Šengen", obezbeđeno je blizu četiri milijarde dolara ulaganja u infrastrukturu, a manastiri i srpske svetinje na Kim su direktno pomenuti u sporazumu i Priština je dobila obavezu da primenjuje zakone.
Đurić je naveo i da otvaranje kancelarije DFC u Beogradu i bilaterlani sastanak predsednika Srbije i SAD imaju ogroman značaj.
Na pitanje da li će biti novi ambasador Srbije u SAD, Đurić je odgovorio da ne bi to komentarisao i da jeste, ukazujući da se tako nešto ne komentariše pre konsultacija sa zemljom domaćinom.
. Štagod dođe svemu sam naredan. Spreman sam da služim Srbiju - poručio je Đurić.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)