AKO JE IDEJA ZSO MRTVA, MRTAV JE I DIJALOG: Đutić odgovorio predstavnicima Prištine, Brisel je na potezu
29. 09. 2020. u 09:19
DIREKTOR Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić izjavio je danas da je Beograd apsolutno uvek spreman za dijalog sa Prištinom, ali da u dijalogu postoje ozbiljni problemi, pošto predstavnici Prištine poručuju da ne žele da razgovaraju o Zajednici srpskih opština (ZSO).
Povezane vesti
"Nećemo odustati od onoga što nam pripada" Petković: Srce Briselskog sporazuma - ZSO i posle 13 godina nije formirana
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su na današnji dan 2013. godine delegacije Beograda i Prištine, uz posredovanje Evropske unije, potpisale Prvi sporazum o principima koji regulišu normalizaciju odnosa, ali da ni danas, 13 godina kasnije srce tog sporazuma, Zajednica srpskih opština i dalje nije formirana uprkos čvrstim garancijama Evropske unije.
19. 04. 2026. u 09:45
Najnovije iz rubrike
"SRBIJA POBEĐUJE" Veličanstveni prizori iz Priboja (VIDEO)
PRIBOJ je danas osvanuo u transparentima "Srbija pobeđuje", a pozitivna atmosfera se oseća u vazduhu.
20. 05. 2026. u 19:50
RAZGOVARALI VUČIĆ I ZELENSKI: Prijateljski odnosi dve zemlje, značajna poseta Tarasa Kačke
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski izjavio je danas da je u razgovoru sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem izraženo uverenje da odnosi dveju zemalja treba da budu snažni i da postoji potencijal za njihov razvoj.
20. 05. 2026. u 19:30
"VESELI SE SRPSKI, PRAVOSLAVNI SVETE" Predsednik Vučić se oglasio o dolasku Pojasa Presvete Bogorodice u Beograd (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom instagram profilu povodom dolaska Časnog Pojasa Presvete Bogorodice i čestica Časnog krsta u Beograd.
20. 05. 2026. u 19:11
PETKOVIĆ PORUČUJE: Sve pretnje i teror nad Srbima dolaze od Prištine - nikad od Beograda
DIREKTOR Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je danas da će Srbija nastaviti odlučno da brine o svom narodu u pokrajini kao i do sada, a da je Aljbin Kurti taj koji sve srpsko hoće da potlači i uništi na tim prostorima.
20. 05. 2026. u 19:02
AMERIČKA LJUBAV PREMA GENOCIDU: CIA čuvala verne Hitlerove sledbenike
NOVINAR "Njujork tajmsa" Erik Lihtbau objavio je svojevremeno knjigu "Nacisti u komšiluku: Kako je Amerika postala sigurno utočište za Hitlerove ljude".
20. 05. 2026. u 18:43
Komentari (0)