LAJČAK U ČETVRTAK U BEOGRADU: Specijalni predstavnik EU stiže kako bi odblokirao pitanje ZSO
SPECIJALNI predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, stiže u četvrtak, 15. oktobra, u dvonevnu zvaničnu posetu Srbiiji, saznaje Tanjug u Briselu.

Foto Tanjug
Lajčak u Beograd dolazi iz Prištine, gde će boraviti 13. i 14. oktobra.
Za posetu Beogradu i Prištini, Miroslav Lajčak se odlučio u nameri da odblokira pitanje Zajednice srpskih opština, rekao je Tanjugu visoki zvaničnik EU upoznat za procesom pregovora.
Celokupni proces dijaloga Beograda i Prištine trenutno stagnira zbog odbijanja albanske strane da razgovara o primeni konkretnog sporazuma o ZSO.
EU naglašava da je Priština potpisivanjem sporazuma 2013. godine preuzela i obavezu da implementira dogovor o ZSO.
Preporučujemo

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (2)