PARKIRAJU GDE STIGNU: 144.287 intervencija zbog nepropisno ostavljenih vozila
NEPROPISNO parkirana vozila "bodu" oči Beograđanima pa neodgovorne vozače prijavljuju na svakom koraku.
Foto: Novosti
U toku ove godine zbog ovakvih situacija Komunalna milicija intervenisala je 144.287 puta. U Sekretarijatu za poslove komunalne milicije navode da su građani mesečno na njihovu adresu upućivali oko 900 prijava.
Kako su za "Novosti" rekli u ovom sekretarijatu, tokom ove godine evidentirano je 10.718 prijava građana, koje su se odnosile na nepropisno parkirane automobile.
- Nakon što se neko požali, prijava se predaje komunalnim milicionarima koji izlaze na datu lokaciju - kažu u Sekretarijatu za poslove komunalne milicije. - Po izlasku, oni slikaju vozilo, a potom se na adresu vlasnika prosleđuje obaveštenje o prekršaju. Njima se dostavlja foto-dokumentacija, opis prekršaja, podaci za uplatu izrečene kazne u fiksnom iznosu. Za nepropisno parkiranje su, inače, propisane kazne u iznosima od 5.000, 10.000, 15.000 i 25.000 dinara, a visina kazne zavisi od površine na kojoj je zatečeno vozilo.
Foto: Novosti
Na "meti" neodgovornih vozača su često i pešačke zone, a za ostavljanje "ljubimaca" na ovim lokacijama propisana je i najviša novčana kazna od 25.000 dinara. Tokom ove godine komunalna milicija je zbog ovakvih prekršaja reagovala 476 puta.
- Najveći broj ovih prijava i postupanja, koji se odnosio na pešačke zone, bio je na opštinama Stari grad, Novi Beograd i Savski venac - rekli su u Sekretarijatu. - Recimo, u Zetskoj ulici bilo je više od 100 intervencija. Građani su poslali 38 prijava, a u 64 slučaja su komunalni milicionari samostalno reagovali.
Odlukom o komunalnom redu propisano je da nadležni mogu da uklone, premeste ili postave uređaj kojim se sprečava odvoženje automobila ukoliko oni ugrožavaju bezbednost učesnika u saobraćaju ili otežavaju odvijanje saobraćaja.
Zbog ovakvih prekršaja u Beogradu je tokom ove godine uklonjeno 905 automobila.
MESTA ZA INVALIDE NA METI
NA METI bahatih vozača često su i mesta koja su rezervisana za osobe sa invaliditetom. Prema podacima koje su "Novosti" dobile i objavile pre mesec dana, a na osnovu evidencije Sekretarijata za poslove komunalne milicije, do kraja oktobra izdato je ukupno 1.138 prekršajnih naloga. Vozači koji se osmele da svoja vozila parkiraju na ovim mestima platiće kaznu od 5.000 dinara.
Preporučujemo
UMRLO VIŠE ŽENA: Statistika o preminulima u Beogradu, evo kada je smrtnost bila najveća
11. 03. 2026. u 12:11
ČITALAČKA ZNAČKA U OBRENOVAČKOJ BIBLIOTECI: Igra senkama, zabava, veštine
10. 03. 2026. u 19:14
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)