BRANKOVIM MOSTOM I "ZELENJAKOM" PUN GAS: Završeno nekoliko važnih infrastrukturnih gradskih projekata
POSLE mnogo godina kompletno su rekonstruisani kolovoz, ivičnjak, trotoari i stajališta na autobuskoj okretnici Zeleni venac. Radimo na tome da protočnost saobraćaja u Beogradu bude maksimalna, a ovo saobraćajno čvorište je veoma važno za građane jer je mnogo autobusa na tom terminusu, odnosno 16 linija gradskog prevoza.

BEOINFO
To je rekao gradski menadžer Miroslav Čučković i dodao da je završena obnova saobraćajnica sve tri trake na Brankovom mostu, odnosno i žute i dve trake koje idu i iz pravca Starog grada ka Novom Beogradu.
- I iz pravca Novog Beograda ka Starom gradu smo uradili žute trake i posle završetka kružnog toka kod "Dejtonske pumpe, ovog velikog u koji će se slivati tri bulevara imaćemo tu aktivnost rehabilitacije i ove dve trake koje idu ka Starom delu grada - kazao je on.

Foto: N.Skenderija
Kako je naglasio, cilj je da do početka školske godine protok saobraćaja na tom delu bude maksimalna za sve, i one koji putuju gradskim prevozom i one koji idu svojim automobilima.
- Koliki je značaj dodatnih saobraćajnih traka, najbolje pokazuju primeri bulevara na Višnjici i Bulevara Zorana Đinđića, koji značajno olakšavaju saobraćaj u špicu - ističe Čučković. - Trenutno se radi Ulica Milentija Popovića i uklanja se malo ostrvo između šina i saobraćajnice kako bi svi koji mogu koristiti i tu treću traku ako u tom momentu nema tramvaja.
Stroga kontrola klima-uređaja
ČUČKOVIĆ je da se strogo kontroliše upotreba klima-uređaja u autobusima javnog gradskog prevoza i naveo da je, ako se u nekom vozilu javnog gradskog prevoza ne koriste klima-uređaji kada je temperatura napolju visoka kao ovih dana, propisana je kazna od 180.000 dinar.
Gradski menadžer je najavio da je sledeći saobraćajni građevinski poduhvat u gradu otvaranje mosta preko Topčiderske reke, koji se sada obnavlja, kao i proširenje i obnova Ulice Teodora Drajzera.
Dodao je da je u planu i proširenje i nastavak Bulevara Vojvode Mišića, u delu do Miloševog konaka, gde će, kako je naglasio, takođe biti više traka.
- Radiće se i ono parče Patrijarha Pavla od 1,4 kilometra koje ide sa mosta desno direktno ka Rakovici i Ceraku. Tu ćemo imati izvođača i, nadam se, ove jeseni da ćemo dobiti firmu koja će to napraviti. Na tom gradilištu ćemo biti tokom cele 2025. godine - zaključio je Čučković.

DžEJ DI VENS UDARIO NA ZELENSKOG: To što on radi je apsurdno
U INTERVJUU za internet portal UnHerd , američki potpredsednik Džej Di Vens nazvao je napade ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog na SAD „neproduktivnom retorikom“ i „apsurdnim“.
15. 04. 2025. u 10:27

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"SINA SMO SAHRANILI U NIKŠIĆU" Željko Samardžić o najvećoj životnoj tragediji: "To je bila tuga za sve nas"
PEVAČ progovorio o bolnoj temi.
15. 04. 2025. u 10:18
Komentari (0)