ZAJEDNO DO LEPŠE ŠKOLE: Akcija uređivanja školskog dvorišta u Velikom Mokrom Lugu

Miljana Lutovac

24. 03. 2025. u 14:14

U OSNOVNOJ školi "Vladislav Petković Dis" u Velikom Mokrom Lugu organizovano je ulepšavanje školskog dvorišta. Ovu akciju pokrenula je učiteljica Ružica Golubović koja je pozvala roditelje, školarce, čak i predškolce i njihove vaspitačice da ponesu dobro raspoloženje, volju, malo alata i sadnica koje će doprineti lepšem izgledu dvorišta.

ЗАЈЕДНО ДО ЛЕПШЕ ШКОЛЕ: Акција уређивања школског дворишта у Великом Мокром Лугу

FOTO: Milena Krstić

- Organizovala sam ovu akciju u cilju druženja dece i roditelja, ulepšavanja prostora, da pokažemo da kad smo mi nastavnici, roditelji i deca složni, sve možemo da uradimo, a povodom dana škole koji se obeležava u utorak. Srećna sam jer smo zajedno uredili mesto na kom su se mnogi prvi put upoznali, učili, zaljubili - rekla je Golubovićeva.

Ona ističe da joj je želja bila da se cvećem popune mesta koja su zauzimale breze koje su nedavno posečene, kao i da se pripremi potreban mobilijar za izvođenje nastave napolju, kada otopli i da se na najlepši način iskoristi prostrano dvorište kojim se ova škola ponosi.

Greju pola zgrade

U OŠ "Vladislav Petković Dis" u Velikom Mokrom Lugu nastava se tokom zimskog perioda odvija samo u polovini škole jer nema adekvatnog grejanja, o čemu su "Novosti" pisale.

Naime, problem je u kotlarnici koja ne može da zagreje sve školske prostorije, a i u lošoj izolaciji. Situacija je ovakva od osnivanja škole 1967. godine, koja nikad nije bila renovirana.

Ovom pozivu odazvao se veliki broj roditelja i najmlađih. Zaduženja je bilo mnogo, ali nikome nisu teško pala. Jedna grupa je oslikavala stolove za nastavu napolju, očevi i sinovi su se bavili stolarskim poslovima - pravljenjem dvorišnog mobilijara od paketa, devojčice i mame su sadile sveće, dok su mališani zalivali.

Lepo i kvalitetno provedeno vreme sa decom, dalo je primer i starijima kako se doprinosi zajednici, pa je nastavak akcije najavljen za sledeću subotu, 29. marta. Ima i novih ideja kako dvorište još može da se ulepša.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NEOBJAŠNJEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - poštuju stari kalendar (FOTO/VIDEO)

NEOBJAŠNjEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - "poštuju" stari kalendar (FOTO/VIDEO)

PRAVOSLAVNI vernici 28. avgusta slave Veliku gospojinu, a zanimljiv fenomen, koji nauka još nije objasnila, vezuje se za ovaj praznik na grčkom ostrvu Kefalonija. Doduše - ne za 28. avgust, već za 15. kada se Velika gospojina slavila po starom kalendaru. U to vreme, svake godine, u jednu crkvu dolazi veliki broj zmija, što je navelo maštovite lokalce da iskonstruišu brojne legende.

28. 08. 2025. u 11:02

Komentari (0)

OSVOJITE AUTOMOBIL I MNOGE DRUGE VREDNE NAGRADE!