KREĆE OD 1. SEPTEMBRA: Oko sokolovo će naplaćivati i ovu uslugu
21. 08. 2020. u 12:59 >> 12:59
Od 1. septembra u 93 ulice sistem "Oko sokolovo" kontrolisaće i parkiranje!
Povezane vesti
VESIĆ NAJAVLJUJE: Od 1.septembra Oko sokolovo kontroliše i redovno parkiranje
ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić najavio je danas da sistem „Oko sokolovo" od 1. septembra u 93 ulice počinje da kontroliše i redovno parkiranje, odnosno one koji plaćaju parking putem sms poruke i dodao da će ljudi koji sada kontrolišu plaćanje parkinga preći na druge poslove.
15. 08. 2020. u 14:55
U PAMETNOM GRADU, PAMETAN I PARKING: Digitalizacija usluga najdalje odmakla u sistemu ostavljanja vozila
U SKLADU sa tendencijom Gradske uprave da se digitalizuju usluge komunalnih preduzeća, u cilju promocije Beograda kao "pametnog grada", JKP "Parking servis" je među prvima unelo brojne novine tokom ove i prošle godine.
20. 08. 2020. u 10:00
Najnovije iz rubrike
„Gradska čistoća“ večeras i sutra nastavlja suzbijanje odraslih komaraca
VEČERAS i sutra ekipe Sektora ekologije i unapređenja životne sredine JKP „Gradska čistoća“ Beograd vršiće suzbijanje odraslih jedinki komaraca na javnim površinama na teritoriji Beograda, uređajima sa zemlje i vode i to, u sredu 24. juna u periodu od 17.00 časova do 23.00 časa, a u četvrtak 25. juna od 17:00 časova do ponoći.
24. 06. 2026. u 12:30
RADOVI NA ČUKARICI I NOVOM BEOGRADU: Evo koje linije menjaju trasu
OD DANAS zbog radova dolazi do izmene režima saobraćaja na teritoriji gradskih opština Novi Beograd i Čukarica, kao i do izmene režima rada linija javnog gradskog prevoza.
24. 06. 2026. u 10:05
DECA POVELA MAJKE U KOLO: Ansambl kulturno umetničkog društva "Dukat" sa Zvezdare, specifičan ne samo po dobroj igri, već i po zajedništvu
DOK većina roditelja svoju decu sa proba folklora čeka ispred sale, u kulturno-umetničkom društvu "Dukat" sa Zvezdare pojedine majke oblače nošnju i dokazuju da za ljubav prema folkloru nikad nije kasno.
23. 06. 2026. u 12:47
OD DANAS I ZVANIČNO U VODU: Otvorena kupališna sezona na Adi Ciganliji, evo koliko košta dan na "Beogradskom moru"
KUPALIŠNA sezona na Adi Ciganliji danas je zvanično otvorena podizanjem "Plave zastavice", iako već danima možemo videti posetioce koji se sunčaju i uživaju na "Beogradskom moru".
20. 06. 2026. u 14:03
OVAKO SE PONAŠAJU SAMO ISTINSKI SREĆNI LJUDI: 8 načina ponašanja koji olakšavaju život
SREĆA nije slučajnost niti privilegija rezervisana za nekolicinu – ona je skup navika, načina razmišljanja i svakodnevnih izbora.
20. 06. 2026. u 12:18
Mile
21.08.2020. 13:23
Meni je najjeftinije da ne registrujem auto,ili da se selimo ...
Iks
22.08.2020. 14:30
@Mile - Sto? Ne znas da parkiras na normalno mesto?
Milena
21.08.2020. 13:38
Jel Oko sokolovo sme da prodje Beogradskom? Ispred Bucka uvek parkirani automobili u traci, ljudi jedu lagano, a guzva se stvara.
Cosmin Contra
21.08.2020. 13:41
Mozda ce od 1.oktobra poceti da naplacuje i infostan i struju.
zaliv tacka net
21.08.2020. 13:44
Mogli su prvo da obezbede parking mesta i to besplatna jer ove ulice ne pripadaju nekakvom preduzecu da se bogati i naplacuje parkiranje po cenama kao u nekim drzavama gde su plate 4-5x vece.....pa onda neka uvode ovakve stvari. SRAMOTA
Ivan
21.08.2020. 14:15
Da li ce i u Niš da uvedu oko sokolovo?
VladimirR
21.08.2020. 15:26
Šta je sa parkiranim biciklima i trotinetima? A naročito sa ostavljenom obućom ispred stana!
Brzi
21.08.2020. 19:59
Placanje parkinga treba zabraniti i ukinuti u drzavi jer ta ista parking mesta nije platila drzava nego gradjani preko poreza i ostalih nameta!!
Crni Sale
21.08.2020. 22:34
Tako i treba disciplinovati naš narod. Samo kad ga čačneš gde ga najviše boli(čitaj novčanik) možeš da se nadaš da će se naučiti nekom redu. Uvesti drakonske kazne za sve vidove prekršaja i efikasno sprovođenje mera jedina su nada da će se uvesti kakav takav red u našem divljačkom društvu.
Bojan
21.08.2020. 23:21
Ove što kukaju za besplatan parking treba debelo ošinuti po džepu. Voze kola od 20-30.000 evra i žele besplatan parking? Bahato se parkiraju, ostavljaju sva četiri svetla upaljena. Nose telefone od 1.000 evra, brendiranu garderobu, blejače po restoranima, kafićima i fast fud restoranima. I hoće besplatan parking? Hit su mi dođođi iz BiH, CG i HR. Ovde se vozikaju sa stranim tablicama, sprovode neka njima znana pravila plemenskog i brdskog ponašanja. Samo neka pljušte kazne
Vlada
22.08.2020. 13:06
@Bojan - Upravo tako. Divljake prvo nauciti lepim manirima, pocev od saobraćaja, pa na dalje. Naravno drakonskim kaznama. Ili ih vratiti u te plemenske zajednice, pa tamo nek se bahate. Za to postoji jednostavan nacin, proterivanje i zabrana ulaska. Drzava moze, samo ako hoce.
NeshKO
22.08.2020. 06:10
Sramno. Sistem koji je napravljen da otima, otima i samo otima. Za zonsko parkiranje, prve je bilo prvih 15min besplatno, tj vreme dok ne pošalješ sms ili odeš do kioska da kupiš parking kartu. Zatim su smanjili na 5min, a sada na 0min! Zamislite, parkirate se, i dok uzimate novčanik i stvari ili izvodite dete i vadite kolica iz auta.. BAM kazna. Sramno.
Andrej
22.08.2020. 09:29
Parkiraj gde je propisano, divljacko parkiranje na ustrb pesaka, invalida, roditelja sa decom u kolicima najjace kaznjavati i odradi od para. Puna podrska!
Gojko
23.08.2020. 07:10
Gospodo draga.Uveli su mere da ves ne smes susiti na terasi,a ni jedna zgrada nema uslove za veseraj.Operi u gradu susi na selu.Uvode ovo ludilo a parking mesta nigde slobodnog.Hoces svedski standard...obezbedi pre kaznjavanja pa kaznjavaj do mile volje.