RADOJIĆIĆ APELOVAO NA BEOGRAĐANE: Maksimalno smanjite kontakte!

GRADONAČELNIK Beograda Zoran Radojičić apelovao je na sugrađane da maksimalno smanje kontakte i da je to u ovom periodu epidemije ključni zahtev, uz već postojeće držanje distance i nošenje maski.

РАДОЈИЋИЋ АПЕЛОВАО НА БЕОГРАЂАНЕ: Максимално смањите контакте!

Foto Tanjug

Radojičić je, gostujući na RTS, kazao da se današnjom odlukom Kriznog štaba o ograničenju broja ljudi i u zatvorenom i na otvorenom na maksimalno pet želelo uticati na svest ljudi da smanje broj kontakata.

On je objasnio da će u kafićima i restoranima, na primer, moći da bude i više ljudi u određenom trenutku ali pod uslovom da poštuju "propisanu distancu od dva metra i da jedan čovek zauzima četiri kvadratna metra".

Radojičić je kazao i da je teško nakon osam meseci pod epidemijom definisati optimalne mere, ali da se Krizni štab trudi da nađe pravi balans.

"Sledeći sastanak je početkom sledeće nedelje pa ćemo videti u odnosu na datu situaciju", rekao je on dodavši da je jedna od sugestija da se smanji muzika.

To je bio predlog doktora Kona, i tako će se manje glasno pričati pa na taj način i manje širiti virus, ali videćemo, pojasnio je gradonačelnik.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

Klimatske promene su odgovornost svih aktera društva