"DVOJKA" NA STAROJ TRASI: Kada bi mogao da se uspostavi tramvajski saobraćaj od Ruzveltove do Zoološkog vrta
POSLE skoro dve godine bez tramvaja 2, 5 i 10, šinski saobraćaj bi kroz Dušanovu, Džordža Vašingtona, 27. marta i Kraljice Marije mogao da krene 22. februara. Prema rečima zamenika gradonačelnika Gorana Vesića, probne vožnje bi trebalo da budu održane 19. februara.
Novosti
- U Dušanovoj ulici izvode se završni radovi, a kasnilo se jer u tim ulicama 70 godina ništa nije rađeno. Te instalacije su stare i kad je ulica raskopana, zatečeno je potpuno drugačije stanje od onoga što je pisalo u projektima - rekao je Vesić i dodao da postoje i subjektivni razlozi kašnjenja zbog čega će izvođači radova biti kažnjeni i neće više biti angažovani u Beogradu.
Ipak, i ovi rokovi mogu da budu pomereni, ako majstori okasne. Potrebno je da se obezbedi prilaz stajalištima javnog prevoza, a to je osnovni preduslov da šinski saobraćaj profunkcioniše. Iz GSP pak kažu da ne veruju da će tramvaji proći ovuda pre 1. marta
Podsećamo, rekonstrukcija ovih ulica počela je juna 2019. godine, a za nju su bili zaduženi Colas rail i "Energoprojekt", ali su i oni angažovali podizvođače.
Preporučujemo
I DALjE BEZ TRAMVAJA: Još nema najavljenog povratka na trasu kroz Cara Dušana
19. 01. 2021. u 23:54
ZBOG RADOVA TOKOM VIKENDA Tramvaji na ovim linijama saobraćaće izmenjenim trasama
15. 10. 2020. u 15:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (7)