GORAN VESIĆ: Grad će glasati protiv odluke o skraćenju radnog vremena
GRAD Beograd će glasati protiv odluke da se skrati radno vreme ugostiteljskih objekata zato što moramo istovremeno da čuvamo zdravlje građana, ekonomiju i radna mesta, jer treba da razmišljamo i o budućnosti zemlje, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
Foto: N.Živanović
Naveo je da je broj zaraženih povećan jer se ljudi opuste posle prve doze vakcine, dodajući da se to desilo i u Izraelu.
-U ovom slučaju važna je individualna odgovornost ljudi. Ne prihvatam priču da će probleme rešiti skraćenje radnog vremena kafića, odnosno da rade do 18 umesto do 20 sati. Ljudi mogu da se zaraze i ranije, u 16 ili 17 sati. Ukoliko radno vreme bude skraćeno, više će ljudi u tom vremenu biti u zatvorenom prostoru - rekao je Vesić gostujući na Stidiju B, navodi se u saopštenju Gradske uprave.
Naglasio je da nije važno da li restoran radi do 20 ili 21 čas već da je suština u tome da se mere poštuju.
Vesić je dodao da su ugostiteljski objekti koji nisu poštovali mere zatvoreni, jer je ili previše ljudi boravilo na malom prostoru ili su objekti radili van radnog vremena.
-Nemojmo da donosimo „alibi“ odluke koje ne donose rezultate. Bolje je da se onda zatvore svi ugostiteljski objekti. Ne možemo svu odgovornost da prebacimo na ugostitelje, u smislu da su oni krivi za sve. Kada ugostiteljima skratite radno vreme, ukinuli ste im jednu smenu, a u ugostiteljstvu radi 40.000 ljudi. Na taj način ostavili ste njih barem 15.000 bez posla, te mnoge porodice ostaju bez primanja - rekao je Vesić.
Zato, kaže, ne dozvoljava da se u Beogradu ukinu radna mesta jer je, dodaje, Grad Beograd uradio sve da se zaštiti zdravlje Beograđana.
- Obezbedili smo dovoljno vakcina i opreme za medicinske radnike. Sistem dobro funkcioniše i svako ko želi može da se vakciniše - naglasio je zamenik gradonačelnika.
On je dodao da je posle vakcinacije, pogotovo prve doze vakcine, velika individualna odgovornost ljudi i naglasio da se slaže da treba kažnjavati one koji ne poštuju mere.
- Moramo da naučimo da sami jedni druge štitimo. Zato rešenje nije skraćenje radnog vremena kafića i restorana, jer takve odluke ne donose nikakva rešenja. Grad Beograd će glasati protiv svake odluke o skraćenju radnog vremena, a ne znam da li ćemo biti preglasani. Poštujem lekare i njihovu želju da imamo što manje zaraženih, ali život ne može da stane zbog toga - rekao je Vesić, dodaje se u saopštenju.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)