VESIĆ SAOPŠTIO: Revakcinisano pola miliona Beograđana
PREMA zvaničnim podacima Gradskog zavoda za javno zdravlje revakcinisano je 500.967 punoletnih lica, što iznosi 36 odsto punoletnog stanovništva Beograda, rekao je Goran Vesić gostujući u jutarnjem programu TV Hepi.
FOTO: SO Svilajnac
On je dodao da je revakcinacija pola miliona ljudi velika pobeda Beograda i zahvalio građankama i građanima Beograda na velikom odzivu na vakcinaciju.
– Zaključno sa jučerašnjim danom vakcinisano je 45.3 odsto punoletnog stanovništva, odnosno 630.782 lica, a u populaciji starosti između 65 i 74 godine vakcinisano je 75.07 odsto. U gradskim opštinama Stari grad, Vračar i Savski venac u ovoj populaciji stanovništva vakcinisano je do 85 odsto – rekao je zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.
Istakao je da u Beogradu treba da se vakciniše još 60.222 lica kako bi tačno polovina stanovnika bila zaštićena, te je pozvao građane da se vakcinišu.
– Autobus za vakcinaciju će danas od 8 do 16 sati biti u Vreocima, ispred Kolubare, sutra od 8.30 do 15 sati na Gročanskoj čaršiji, a u četvrtak u Velikom Mokrom Lugu. Tokom vikenda autobus će biti na Sava promenadi i na Zemunskom keju. Vakcinacija će biti moguća i u tri nova tržna centra. Naime, pripremamo punktove za vakcinaciju u „Beo šoping centru” u Vojislava Ilića, u tržnom centru u Rajićevoj ulici, kao i u „Galeriji Beograd” u sklopu Beograda na vodi – najavio je Vesić.
Vesić je otkrio da nisu svi u Kriznom štabu bili za otvaranje tržnih centara za vakcinaciju i za vakcinaciju u autobusu.
– Doneo sam odluku da spremimo i autobus i ove punktove u tržnim centrima pre nego što smo dobili zvanično odobrenje. Podržali su me samo predsednik Vučić i divni ljudi iz Gradskog zavoda za javno zdravlje. Nisam to ja izmislio već sam video kako to rade u Njujorku, Londonu, Moskvi i Tel Avivu. Zato je Beograd najuspešniji region kada je vakcinacija u pitanju, jer ima tu neki „bandoglavi” Vesić koji se bori za Beograđanke i Beograđane i hoće da oni imaju sve što imaju Njujorčani ili stanovnici Londona – rekao je Vesić.
Istakao je da je vreme da se Beograd vrati normalnom životu.
– Pre više nedelja Kriznom štabu smo poslali protokole koje je sačinio Gradski zavod za javno zdravlje, a koji se odnose na proceduru organizacije kongresa, seminara, svadbi, koncerata i festivala. Očekujem da ovi protokoli budu prihvaćeni i da ljudima koji rade u ivent industriji kažemo kada će moći ponovo da organizuju događaje – rekao je Goran Vesić.
Preporučujemo
DOKTOR ŠEKLER DAO ODGOVORE: Ovo su tri pitanja o vakcinaciji koja zanimaju celu Srbiju
11. 05. 2021. u 08:13
BOLNIČAR UBRIZGAO ŠEST DOZA VAKCINE DEVOJCI: Ona puštena kući, njemu pozlilo
10. 05. 2021. u 14:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)