ŽELJKA CVIJANOVIĆ O PRESUDI MLADIĆU: Haški tribunal potvrdio ulogu antisrpskog suda!
08. 06. 2021. u 16:57
PREDSEDNICA Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je da je Haški tribunal drugostepenom presudom generalu Ratku Mladiću još jednom potvrdio ulogu antisrpskog suda koji odgovornost za ratne zločine ne utvrđuje prema dokazima, već prema nacionalnoj pripadnosti optuženika.
Povezane vesti
TAJNA MLADIĆEVOG PRSTENA: General je u sudnicu došao noseći misteriozni simbol (FOTO)
U HAGU je počelo izricanje drugostepene presude nekadašnjem glavnom komandantu Vojske Republike Srpske, generalu Ratku Mladiću, koji se u sudnici pojavio dobro raspoložen. Pažnju je privukao neobičan prsten na njegovoj ruci.
08. 06. 2021. u 16:16
RATKO JE HEROJ U NAŠIM SRCIMA: "Novosti" u klubu "Luda kuća" na Novom Beogradu
REPORTERI "Novosti" posetili su klub "Luda kuća" u ulici Jurija Gagarina na Novom Beogradu, mesto gde se godinama okupljaju Srbi iz bivših jugoslovenskih republika, prateći suđenja Ratku Mladiću, ali i ostalim srpskim državnicima nepravedno zatočenim u Haškom tribunalu.
08. 06. 2021. u 16:16
PREKINUT PRENOS: Problemi u Hagu prilikom izricanja presude Ratku Mladiću
ŽALBENO veće Mehanizma za krivične sudove u Hagu objavljuje drugostepenu presudu generalu Ratku Mladiću.
08. 06. 2021. u 15:40
(FOTO) RATKO MLADIĆ SA OSMEHOM ČEKA PRESUDU: Prve fotografije generala iz sudnice
ŽALBENO veće Mehanizma za krivične sudove u Hagu objavljuje drugostepenu presudu generalu Ratku Mladiću.
08. 06. 2021. u 15:23
RATKO MLADIĆ OSUĐEN NA DOŽIVOTNI ZATVOR: Sramna presuda srpskom generalu
PRESUDA Ratku Mladiću je potvrđena - general VRS osuđen je na doživotni zatvor.
08. 06. 2021. u 16:19
Najnovije iz rubrike
CRNA GORA NA KOLENIMA: Zemlja ide ka kolapsu
BORBA protiv mafije nije samo pitanje policije, već političke volje i morala, kaže lider PzP Nebojša Medojević.
21. 01. 2026. u 15:26
GOLOOTOČANI U ZABORAVU: Milatović apeluje da se donese Zakon o rehabilitaciji političkih zatvorenika
PREDSEDNIK Crne Gore Jakov Milatović pozvao je državni parlament da bez odlaganja stavi na dnevni red donošenje Zakona o rehabilitaciji i obeštećenju političkih zatvorenika Golog otoka, Svetog Grgura i drugih zatvora. Prema dostupnim podacima u tim kazamatima, u periodu između 1948. i 1956. godine, zatvoreno je najmanje 16.101 osoba, od čega čak 3.390 iz Crne Gore ili 21,5 odsto, što je proporcionalno daleko najveći broj zatvorenika u odnosu na broj stanovnika tadašnjih jugoslovenskih republika.
21. 01. 2026. u 05:00V.K.
ŠĆEKIĆI ISPLIVALI KRST:Bogojavljenje svečano obeleženo na svetim vodama Lima
Bogojavljenje je na, po tradiciji, izuzetno svečan način obeleženo u Beranama, sedištu Eparhije budimljansko-nikšićke.
19. 01. 2026. u 17:38
U KOSANICI -22,8 STEPENI: Užasno hladno u ovom mestu
Na severu Crne Gore, posle kraćeg otopljenja, ponovo hladno.
19. 01. 2026. u 17:30
BOGOJAVLJENSKI DAN U HERCEG NOVOM: Krsto i Nikola do krsta doplivali zajedno
Sunčano vreme obeležilo je Bogojavljenje u Herceg Novom, gde je temperatura mora iznosila 13,5 stepeni i bila viša od temperature vazduha, koja se kretala oko devet stepeni. Za Časni krst plivalo 150 učesnika.
19. 01. 2026. u 17:19
Komentari (0)