KURTIJEV TEROR MORA PRESTATI Iz koalicije ZBCG: Čvrsto uz sunarodnike na KiM
KOALICIJA "Za budućnost Crne Gore" poručila je da se mora zaustaviti "teror" kosovskog premijera Aljbina Kurtija, ako se želi mir na Kosovu.
Foto: D.Z.
Poručili su da ta koalicija, kao "autenični politički predstavnik srpskog naroda u Crnoj Gori", čvrsto stoji uz svoje sunarodnike na Kosovu. Izrazili su saučešće porodicama trojici ubijenih Srba, kao i porodici stradalog policajca albanske nacionalnosti.
- Ukoliko želimo mir na Kosovu i Metohiji, Kurtijev teror mora prestati. On se mora zaustaviti i zbog Srba i zbog Albanaca koji žive na Kosovu i Metohiji. Međunarodna zajednica ne sme više da toleriše i podržava Kurtijev prištinski režim koji odbija da se primeni ono što je dogovoreno - navodi se u saopštenju uz podsećanje da je jučerašnji dan bio "jedan od najtežih" za Srbe u ovom veku.
- Kroz samo nekoliko sati, na Kosovu i Metohiji ugašena su četiri života. Četiri porodice su ostale bez očeva, braće, stričeva, ujaka... Nakon što je Aljbin Kurti nastavio sa svojim brutalnim terorom nad Srbima na severu Kosova i Metohije, posle bezbroj poziva da se vrati za pregovarački sto i počne sa implementacijom onoga što je definisano Briselskim sporazumom, pre svega stvaranjem Zajednice srpskih opština, desilo se upravo ono na šta je upozoravano u proteklom periodu, poručuju iz ZBCG.
Kazali su da njih, kao političke predstavnike srpskog naroda u Crnoj Gori, najviše zabrinjava "činjenica da sve upućuje na to da je najnoviji oružani sukob i likvidacija Srba bila rezultat nečijeg dogovora".
-Tome svedoči i organizovana akcija dezinformisanja od strane medija iz Prištine, koji su na sve načine hteli da dešavanja u manastiru Banjska prikažu kao svojevrsnu agresiju Republike Srbije - navode iz ZBCG.
Preporučujemo
VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Bruje o onome što je rekao britanskom novinaru u lice
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
27. 04. 2026. u 22:03
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)