NE DAMO TE GORO MOJA: Neobičan apel na Fejsbuku upućen građanima Crne Gore
NA društvenoj mreži Fejsbuk i profilu „Goro moja“ pojavio se apel građana Crne Gore institucijama Evropske unije i Sjedinjenih Američkih Država za odlaganje popisa stanovništva predviđenog za proleće iduće godine!

Foto: V.K.
Građanima je ponuđen link za potpisivanje peticije.
- Popis stanovništva nije isto što i parlamentarni izbori. Politika na jednu stranu, a građanski koncept države i društva na drugu stranu! Na identitetsko opredelenje građana ne smeju da utiču pojedinci, politika, verska zajednica ili centri moći izvan granica Crne Gore. Kao više puta do sada, a poslednji put na referendumu, kada su definisana pravila od predstavnika EU, apelujemo da se donesu obavezujuće preporuke, koje bi imale za cilj odlaganje popisa stanovništva, do momenta sticanja uslova za slobodno izjašnjavanje po pitanju nacionalnosti, ističe se u apelu upućenom građanima „svih vera i nacija, političkih opredeljenja i ličnih ubeđenja, ljubiteljima i poštovaocima istine, naše istorije i himne, našeg barjaka i časnih predaka
- Najbolji i oni manje bolji među nama, stari i mladi, na nama je da stanemo u odbranu SVI!!! Da branimo i ne damo ono što je naše, našu istoriju, sadašnjost i budućnost. Na nama je da pametno, sa britkim i oštrim rečima, sa ljubavlju i širinom, kako samo ljudi u Crnoj Gori umeju, dočekamo i dobro i loše ZAJEDNO. Da delimo iskustva i mišljenja, da se okupimo oko naše svetinje Crne Gore, da ponosno stanemo čelom u čelo, i na sav glas kažemo NE DAMO TE GORO MOJA!!! - navodi se u apelu.
Preporučujemo

BROJKA I DALjE IZNAD 200: Četiri smrtna slučaja - 228 novozaraženih u Crnoj Gori
11. 10. 2020. u 18:05

KRIVOKAPIĆ O SPORNOM AKTU: Zakon o veroispovesti je donet bez dobre namere
10. 10. 2020. u 19:43

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

UMRO OD GLADI? Zvanični uzrok Hekmanove smrti - otkriven dva meseca posle tragičnih vesti
ZVANIČNI uzrok smrti Džina Hekmana otkriven je – dva meseca posle njegove smrti. Džin je preminuo u 95. godini života u svojoj vili u Santa Feu, u saveznoj državi Novi Meksiko, a pronađen je 26. februara zajedno sa svojom suprugom Betsi Arakava, koja je imala samo 65 godina.
28. 04. 2025. u 07:28
Komentari (4)