FELJTON - SNAJPERISTI PUCAJU NA DECU: Bošnjačka vojska je ubijala unproforce
07. 05. 2021. u 18:00
KAMPANjA snajperskog delovanja 1. korpusa ARBiH uključivala je napade specijalnim snajperskim puškama sa teleskopskim nišanima, kako bi se namjerno ubijali i povređivali civili, uključujući djecu.
Povezane vesti

FELJTON - PRLJAVE IGRE ALIJINIH SUFLERA: U Ulici Vase Miskina najviše je poginulo Srba
KRAJEM 1992. godine, Sarajevsko-romanijski korpus Vojske Republike Srpske čvrsto je držao liniju fronta oko Sarajeva, dok su napadi Armija Republike BiH da izađu iz okruženja bili odbijeni sa značajnim gubicima.
30. 04. 2021. u 18:00

FELJTON - SVE MUSLIMANSKE OFANZIVE: Jedinice Armije BiH imale su prednost u ljudstvu
ARMIJA BiH je iskoristila ogromnu superiornost u ljudstvu i pokrenula brojne ofanzivne operacije širom Sarajeva.
29. 04. 2021. u 18:00

SARAJEVO JE BILO BRANJENI GRAD: Preko milion vojnika i civila je ušlo u Sarajevo i izašlo iz njega
SARAJEVO nije bilo potpuno izolovano od vanjskog svijeta. Nakon potpisivanja "Sporazuma o potpunom prekidu neprijateljstava" 31. decembra 1994. godine, vlade Republike Bosne i Hercegovine i Republike Srpske potpisale su 11. januara 1995. sporazum o otvaranju "plavih ruta" preko aerodroma Butmir.
27. 04. 2021. u 18:00

FELJTON - SRBI U DVOSTRUKOM PRSTENU: U glavnom gradu Bosne i Hercegovine formirane su odbrambene linije oko nacionalnih teritorija
NAKON što su posljednje jedinice JNA napustile Bosnu i Hercegovinu, Skupština Republike Srpske usvojila je odluku o stvaranju Vojske Republike Srpske (VRS). Kao dio VRS-a, Sarajevsko-romanijski korpus stvoren je 19. maja 1992. godine na osnovu korišćenja preostalih elemenata Četvrtog korpusa JNA.
24. 04. 2021. u 18:00

FELJTON - PRVI MASAKRI ALIJINE DRŽAVE: Muslimani su izveli 220 napada protiv JNA
NAKON međunarodnog priznanja Republike Bosne i Hercegovine, Armija BiH je odmah preuzela inicijativu na terenu. Prva kopnena ofanzivna operacija pokrenuta je 3. maja 1992. godine. Cilj operacije je bio "uništiti neprijatelja na području Vogošće i Visokog i deblokirati put Sarajevo-Vogošća-Visoko-Zenica.
23. 04. 2021. u 18:00
Najnovije iz rubrike

NAJVEĆE INTERESOVANJE ZA OVE STUDIJSKE PROGRAME Univerzitet u Beogradu: U prvom roku upisana 10.984 studenta, preostalo 4.325 mesta
UNIVERZITET u Beogradu saopštio je da su posle održanog prvog upisnog roka upisana 10.984 studenta (7.592 na budžet i 3.392 samofinansirajuća) i da je za drugi upisni rok preostalo ukupno 4.325 mesta (2.210 na budžetu i 2.115 samofinansirajućih).
11. 08. 2025. u 10:42

107 GODINA SEĆANJA NA HEROJSTVO I ŽRTVU: Arno Gujon na Malti otkrio spomenik Milunki Savić i srpskim oficirima iz Prvog svetskog rata (FOTO)
DIREKTOR Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Vlade Republike Srbije Arno Gujon otkrio je spomenik posvećen tragičnom brodolomu srpskih vojnika na francuskom brodu “Le Polenizijan” u vodama Malte tokom Prvog svetskog rata.
11. 08. 2025. u 09:56

UPALJEN CRVENI ALARM U SRBIJI: Oglasio se RHMZ - Ekstremne temperature u ovim delovima zemlje
U SRBIJI je danas na snazi crveni meteo alarm, koji upozorava na ekstremno visoke temperature, u regionu istočne i jugoistočne Srbije, kao i u Pomoravlju i AP Kosovo i Metohija, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
11. 08. 2025. u 08:30

POČINJE TOPLOTNI TALAS: Vremenska prognoza za 11. avgust
VREMENSKA prognoza za ponedeljak, 11. avgust 2025.
11. 08. 2025. u 01:00

SRBIJU ČEKA PAKAO I EKSTREMNE VRUĆINE: Veliko upozorenje evropskih stručnjaka, evo gde će biti najvrelije u Evropi
UBRZANO otopljavanje zahvata južnu, zapadnu i centralnu Evropu, dok se nad kontinentom formira „toplotna kupola“. Očekuje se novi, dugotrajni toplotni talas koji će obuhvatiti veći deo Evrope, sa lokalno ekstremnim avgustovskim temperaturama koje mogu oboriti istorijske rekorde. U narednih deset dana, snažni greben visokog pritiska podići će temperature do 40°C i više u mnogim evropskim zemljama, piše Severe Weather Europe.
10. 08. 2025. u 21:57
Komentari (0)