LEPE VESTI IZ BUDIMPEŠTE: Maleni Vukan se probudio nasmejan, nije bilo komplikacija posle primanja "zolgensme"
MAJKA malog Vukana, koji je u Budimpešti primio najskuplji lek na svetu kako bi pobedio spinalnu mišićnu atrofiju, Ivana Stoiljković kaže da nije bilo nikakvih komplikacija.

Foto: Printscreen/RTS
- Previše je jaka terapija, prima se jednom za ceo život, hvala Bogu sve je prošlo kako treba, ističe Stoiljkovićeva.
Dobre vesti stigle su pre nekoliko dana iz Budimpešte, od porodice Stoiljković. Devetomesečni Vukan primio je "zolgensmu", kako bi pobedio spinalnu mišićnu atrofiju najtežeg tipa.
- Super je podneo, nije bilo nikakvih komplikacija, sada se lepo oseća. Juče su nas pustili sa intenzivne nege, sada smo u svom smeštaju u bolnici. Vukan se probudio nasmejan - rekla je Vukanova majka Ivana Stoiljković u Dnevniku RTS-a.
Što se tiče dalje procedure, kaže da sve zavisi od stanja organizma, da se prate parametri, ali da će Vukan verovatno dugo biti u bolnici.
Navodi da su lekari rekli da neće davati prognoze, ali da "zolgensma" definitivno zaustavlja bolest.
Bila je, kaže, mnogo uplašena, jer zna da postoje nuspojave.
- Previše je jaka terapija, prima se jednom za ceo život, hvala Bogu sve je prošlo kako treba. Ne postoje reči kojima bi mogli da kažemo hvala svima koji su stali uz nas, svakom pojedincu, svakoj kompaniji. Nadamo se da će Vuki biti zdravo dete - zaključila je Ivana Stojiljković.
BONUS VIDEO - OSVEŠTAN KRST OD 33 METRA: Svečanost na planini Stolovi poviše Kraljeva
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)