MINISTAR JOVANOVIĆ: Puna podrška REM-u, kako bi zaposleni obustavili štrajk i kako bi nastavili neometano da obavljaju posao
MINISTARSTVO informisanja i telekomunikacija i pored činjenice da nema nadležnost nad radom Regulatornog tela za elektronske medije (REM), ovim putem želi da pruži punu podršku ovoj instituciji kako bi njeni zaposleni obustavili štrajk i kako bi ona nastavila da samostalno, neometano obavlja onaj krug poslova koji su definisani kroz zakone Republike Srbije, saopštio je resorni ministar Mihailo Jovanović.
Foto: Ministarstvo
- Neophodno je da sve institucije i regulatorna tela budu samostalne i nezavisne u svom radu, da budu lišeni pritiska sa koje god strane oni dolaze i da se u svom radu jedino rukovode zakonima i podzakonskim aktima jer je to jedini način kako stvari mogu da funkcionišu u demokratskom društvu - navodi se u saopštenju.
- Upravo zato je važno što je Odbor za kulturu i informisanje Narodne skupštine Republike Srbije uspeo da se usaglasi oko zaključka i da još jednom podvuče da nezavisna regulatorna tela i nezavisne institucije moraju biti lišene svake vrste pritiska - zaključuje Jovanović.
Preporučujemo
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)