U PIROTSKOJ KOTLINI AMONIJAK ISPOD GRANICE DOZVOLJENOG:Ministarka Irena Vujović u Pirotu
MINISTARKA zaštite životne sredine Irena Vujović, koja je u poseti Pirotu, izjavila je nakon sednice Štaba za vanredne situacije na čijem je čelu gradonačelnik Vladan Vasić, da građane ne zanima ko je od zvaničnika iz Vlade Srbije u Pirotu, već kakav vazduh dišu i u kakvoj životgoj sredini žive.
V.Ć.
Uz konstataciju, da je Vlada Srbije tim i da sarađuje sa lokalnim vlastima u Pirotu, Vujović je precizirala, da su poslednja merenja amonijaka u Pirotu pokazala da je on ispod granica dozvoljenog i da nema razloga za paniku.
Od trenutka kada se dogodio akcident Vlada je u stalnom kontaktu sa Štabom za vaneredne situacije u Pirotu,pripandnicima MUP-a i Sektorom za vanredne situacije, koji je , svojim ponašanjem i radom sprečio potencijalnu ekološku katastrofu i zato im treba čestitati-rekla je ministarka Vujović, koja je dodala da je Ministarstvo gradu Pirotu poslalo mobilnu mernu stanicu.
Gradonačelnik Pirota mr Vladan Vasić, naglasio je da će vanredna situacija biti na snazi dok se ne uklone cisterne sa amonijakom, ne uklone sa mesta akcidenta i izrazio nadu da će to biti u što kraćem roku.
Vodosnabdevanje i kvalitet vode u Pirotu, Beloj Palnci i Nišu su u redu i nema nikakvih problema, a kvalitet vazduha u ovom kraju meri se mobilnim mernim stanicama u realnom vremenu.
Preporučujemo
MUP PREDVODI KOLONU U PIROTU: Policija regulišu saobraćaj kako bi se izbegle gužve
27. 12. 2022. u 13:03
AMONIJAK CURI, KORIDOR SE RAŠČIŠĆAVA: Treći dan vanredne situacije u Pirotu
27. 12. 2022. u 12:03
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)