VOJSKA SRBIJE NA ZADATKU, DA BI GRAĐANI MIRNO DOČEKALI NOVU GODINU: Vučević i general Mojsilović obišli pripadnike 250. raketne brigade
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović obišli su večeras pripadnike 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstva koji se nalaze u sastavu stalno zadejstvovanih snaga za kontrolu i zaštitu suvereniteta vazdušnog prostora Republike Srbije.

Foto: Vojska Srbije
Posle obilaska raketnog diviziona naoružanog raketnim sistemom FK-3 koji se nalazi uz borbenom dežurstvu, ministar Vučević je izjavio da Vojska Srbije i danas, kao i svih prethodnih dana u toku 2022. godine, obavlja svoje aktivnosti da bi građani Srbije mogli mirno da dočekaju Novu godinu, da proslave novogodišnju noć i uživaju sa svojim porodicama i prijateljima.
- Jedinice Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane, delovi 250. raketne brigade i večeras čuvaju nebo nad Srbijom sa najmodernijim i najmoćnijim protivivazduhoplovnim sistemima, na ponos Vojske Srbije i cele naše zemlje. Uverio sam se i ovde, večeras, obilazeći jedinice u okolini našeg glavnog grada sa načelnikom Generalštaba generalnom Mojsilovićem i generalom Žarkovićem, komandantom RV i PVO, da je Vojska Srbije obučena, opremljena, sposobna, hrabra i odlučna da štiti nebo nad Srbijom. Tako će biti večeras, tako će biti i tokom cele sledeće godine – rekao je ministar Vučević i svim pripadnicima Vojske Srbije i svim građanima naše zemlje poželeo mirnu i prosperitetnu 2023. godinu.

UMRO SRPSKI PEVAČ: Proslavio se u poznatom takmičenju
DANAS je preminuo pevač Branislav Banda, čuveni poštar iz takmičenja „Nikad nije kasno“.
21. 05. 2025. u 16:24

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

DALIBOR JE NAJVIŠI ČOVEK U SRBIJI: Stopalo mu dugo skoro pola metra, a evo koliko je on visok (FOTO/VIDEO)
NAJVIŠI čoveka Srbije Dalibor Micić postaje sve poznatije ime sveta filma i marketinga.
20. 05. 2025. u 13:28
Komentari (0)