LIM U OPADANJU, IBAR U STAGNACIJI: Dežurne službe i dalje na terenu

Новости онлајн

21. 01. 2023. u 07:17

VANREDNA situacija je zbog poplava proglašena u Leposaviću, Prijepolju, Sjenici, Novom Pazaru, Brusu, Tutinu, Kuršumliji i Prokuplju.

ЛИМ У ОПАДАЊУ, ИБАР У СТАГНАЦИЈИ: Дежурне службе и даље на терену

Foto: G. Šljivić

Na Limu kod Prijepolja vodostaj je u opadanju i u narednih 12 sati nalaziće se iznad granice vanredne odbrane od poplava, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).

Na Savi kod Šapca vodostaj će 22. januara dostići i prevazići granicu vanredne odbrane od poplava, objavljeno je na sajtu RHMZ-a.

Na Ibru kod Raške vodostaj je u stagnaciji sa tendencijom manjeg opadanja i narednih 12 sati će se nalaziti iznad granice vanredne odbrane od poplava.

Na Toplici kod Doljevca i Južnoj Moravi kod Mojsinja tokom 20. i 21. januara vodostaji će se približiti granicama redovne odbrane od poplava.

Na Neri kod Kusića vodostaj će tokom 20./21. januara dostići granicu redovne odbrane od poplava.

Od sinoć vodu imaju građani u centru Kuršumlije, a u toku dana očekuje se i u ostalim naseljima. Potvrdu o ispravnosti vode za piće dali su nadležni iz Zavoda za javno zdravlje Niš.

Najveću štetu od poplava u Topličkom kraju pretrpela je poljoprivreda. Pod vodom je više od sto hektara oranica i voćnjaka, a narednih dana komisije će utvrditi razmere pričinjene štete.

Sve službe još dežuraju na terenu.

U Opštini Brus gde je zbog poplava proglašena vanredna situacija, jutros je stabilno. Toplička, Graševačka i reka Rasina povukle su se u korita, kiša je prešla u sneg.

(RTS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

3 PREPORUČENE KRIPTOVALUTE KOJE TREBA PRATITI U PRVOJ SEDMICI JULA | APT, Solana L2 brzo postaju vodeći