U OVOM GRADU U SRBIJI ŽIVI 359 MILIONERA: Ko su ti ljudi, čime se bave?
359 milionera živi u Kruševcu prema poslednjim podacima Poreske uprave. Toliko Kruševljana podnelo je prijave za utvrđivanje godišnjeg poreza na dohodak građana za 2022. godinu.

Foto:S.Babović
U praksi, 359 zaposlenih u Kruševcu su prošle godine ostvarili dohodak, koji premašuje 3.719.376 dinara, odnosno veći je od trostruke prosečne godišnje zarade po zaposlenom isplaćene u Srbiji.
Iako Kruševac po milionerima, očekivano, zaostaje za prestonicom, gde je prijavljeno 19.914 fizičkih lica sa velikim primanjima, broj onih koji za većinu ostvaruju nedostižne prihode uveća se iz godinu u godinu. Tako je 2017. godine u Kruševcu bilo 99 milionera, dok ih je dve godine kasnije, bilo 225.
Ko su ti ljudi i čime se bave nije precizno poznato, budući da se ti podaci ne objavljuju po gradovima, ali se može uslovno zaključiti na osnovu republičkog preseka.
U Poreskoj upravi predočavaju da su najčešće prijavljivana zanimanja menadžer, direktor, inženjer, ekonomista i pravnik, kao i da je od ukupnog broja prijavljenih obveznika na dohodak građana 91 posto muškog pola.
Prosečna primanja već su druga priča. Na nivou Rasinskog okruga neto-plate su u maju iznosile 71.600 dinara. Najveće prosečne plate beležio je Kruševac – 76.612 dinara. a Slede opština Trstenik sa 64.480 i Ćićevac sa 64.479 dinara. Nešto manje plate su u Brusu - 64.426 i Varvarinu 63.339, a najmanje u Aleksandrovcu - 62.045 dinara.
Ovaj prosek manje je od republičkog, koji iznosi 86.220 dinara i sudeći po komentarima svaki put kada se objavi zvanična statistika, ne odgovara platama većine zaposlenih.

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)