POČELA PROVERA ZBOG SMRTI PORODILJE: Zdravstvena inspekcija stigla u leskovačku Opštu bolnicu
Zdravstvena inspekcija Ministarstva zdravlja počela je jutros proveru rada u leskovačkoj Opštoj bolnici vezano za slučaj smrti porodilje iz Vlasotinca.
Foto: I. Mitić
U bolnicu su stigla četvorica inspektora koji pregledaju dokumenatciju i preduzimaju neophodne mere i radnje kako bi utvrdili da li je bilo propusta u lečenju preminule žene.
- Ljudi rade. Tu smo da im pružimo sve informacije koje im budu bile potrebne – kazao je dr Nebojša Dimitrijević, direktor Opšte bolnice koji je juče najavio ovu eksternu proveru kvaliteta rada.
On je naložio i unutrašnju kontrolu rada. Stručna komisija koju je formirao će takođe odmah početi sa radom. Biće pregledana kompletna dokumentacija vođena tokom trudnoće i porođaja, kao i nakon carskog reza, sve do odluke da preminula porodilja, zbog neprestanog krvarenja, budu upućena u niški Klinički centar.
Preporučujemo
JEZERO U SRBIJI KRIJE JEZIVU PRIČU: Legenda kruži - a OBLIK tera strah u kosti
12. 12. 2025. u 09:00
U JANUARU ISPLATA UVEĆANIH PENZIJA! Evo koliko će kome porasti ček, po kategorijama
12. 12. 2025. u 08:22
ZVER SA ISTOKA HRLI KA SRBIJI! Ovo je tačan datum kad nam stiže sneg
12. 12. 2025. u 07:15
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)