OVO SU POTENCIJALNE RUTE KOJIMA ĆE SE MAKRON KRETATI: Pojedine ulice u Beogradu se zatvaraju od 18 sati
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron danas stiže u Srbiju na dvodnevnu posetu. Tokom boravka, njega će ugostiti predsednik Srbije Aleksandra Vučića.
Foto: Instagram printskrin/buducnostsrbijeav
Pored Beograda, predsednik Francuske posetiće i Novi Sad.
Očekuje se da francuski predsednik Emanuel Makron sleti na Aerodrom "Nikola Tesla" oko 18 časova, gde će biti priređen svečani doček.
Nakon toga, uslediće ceremonija svečanog dočeka ispred "Palate Srbija", pa se očekuje da deo autoputa od aerodroma do Novog Beograda u nekim trenucima bude zatvoren za saobraćaj.
Tokom drugog dana posete, francuski predsednik posetiće Novi Sad, a očekuje se da ulice oko Galerije Matice srpske budu zatvorene za saobraćaj.
Takođe, i ulice oko Foruma o mladima i veštačkoj inteligenciji u Novom Sadu.
U petak, od 15:30 časova uslediće ceremonija otkrivanja ploče povodom završetka radova na modernizaciji Aerodroma "Nikola Tesla" u Beogradu i njihovo obraćanje, a očekuje se da pre i tokom ceremonije bude zatvoren auto-put i okolne ulice.
Predsednik Francuske stiže u dvodnevnu zvaničnu posetu Srbiji, sa ciljem da se dalje prodube bilateralni odnosi i saradnja u oblasti privrede, zdravstva, energetike i kulture, potvrđeno je ranije u Predsedništvu Srbije.
Dvojica lidera će razgovarati i o pitanjima u vezi sa veštačkom inteligencijom (AI), budući da će Srbija preuzeti predsedavanje Globalnim partnerstvom za veštačku inteligenciju, a da je Francuska domaćin samita AI koji će se održati u Parizu u julu 2025. godine.
Takođe, Makron će posetu iskoristiti kako bi ponovo potvrdio podršku Francuske evropskom putu Srbije.
Makron u Srbiju dolazi na poziv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a dijalog i saradnja između Francuske i Srbije su nastavili da jačaju, što je još jednom pokazala zvanična poseta predsednika Vučića Francuskoj u aprilu 2024.
Poslednji put Vučić i Makron su se sreli tokom Olimpijskih igara u Parizu, gde je Vučić prisustvovao prijemu za svetske lidere u Jelisejskoj palati.
Predsednika Srbije dočekao je predsednik Francuske sa suprugom Brižit Makron.
(Informer)
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)